Ефект «Доміно»: нове родовище в Румунії підірве російську газову монополію в Європі
28.04.2015, 12:15
Нове родовище газу «Доміно» на шельфі Чорного моря біля берегів Румунії, за словами іноЗМІ, кардинально змінить правила гри на енергетичному ринку Європи.

Як повідомляє Joinfo.ua, нове газове родовище «Доміно» стане джерелом дешевого газу для країн Євросоюзу і втратою монополії на блакитне паливо для Росії.

«Доміно» змінить правила гри на енергетичному ринку в Європі, заявив старший аналітик компанії Крістофер Мередіт на прес-конференції у Відні з нагоди відкриття нового родовища газу біля берегів Румунії.

За оцінками експертів, виявлене на ділянці «Нептун» родовище «Доміно-1» містить від 42 до 85 млрд кубометрів природного газу. З початком повномасштабного видобутку газу на цій ділянці Румунія дасть Європі 19 млн. кубометрів газу на день, повністю забезпечивши споживання всієї Європи.

Однак, на думку Крістофера Мередіта, на «Доміно-1» газовидобуток не зупиниться, а будуть відкриті нові газові поля на ділянці «Нептун».

Чорне море, здобуло славу потенційного вогнища газових родовищ, вже залучино декілька інвесторів. У числі енергетичних компаній першовідкривач «Доміно» - найбільша американська компанія Eхxon Mobile, яка вклала сотні мільйонів інвестицій на пошуки нафти і газу в Чорному морі, голландська компанія Shell, ведуча пошук біля берегів Туреччини, французька Total - біля берегів Болгарії. Їх знахідки, за припущенням ЄС, дуже скоро потіснять позиції Росії на енергетичному ринку.

І якщо оцінки Wood Mackenzie за покладами газу в «Доміно» підтвердяться, то Західне Причорномор'я стане центром інвестицій, а Румунія - великим експортером дешевих енергоносіїв, здатним потіснити Росію і Азербайджан, що позиціонують себе на сучасному газовому ринку в якості основних постачальників для Східної і Центральної Європи.

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Світ | Теги: румунія, чорне море, родовище, енергоринок, газ

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...