Німці винайшли нове джерело енергії, американці розробили міні аналог мишки (ВІДЕО
28.04.2015 21:24
Інженери Audi та стартап Sunfire створили синтетичний дизель з води та вуглекислого газу. У США розробили інноваційну накладку на нігті, яка може замінити комп'ютерну мишку.

Науково-дослідницький підрозділ німецької компанії Audi випустив першу партію синтетичного пального під назвою "E-Diesel" і успішно випробував його на автомобілі. Речовину виготовили на спеціальній фабриці у Дрездені під управлінням стартапу Sunfire, створеного за участі Audi.

Основу нового пального складає так звана "блакитна нафта". Її виробництво починається із добування електрики з відновлювальних джерел – вітру, сонця тощо. Цю енергію використовують для отримання водню з води за допомогою електролізу. Далі його змішують з вуглекислим газом.

У результаті двох хімічних процесів з цими компонентами синтезується "блакитна нафта". Саме з неї і виготовляють E-Diesel. Ця речовина має нижчу собівартість, а також менший вміст сірки і масел, ніж звичайне пальне із копалин.

Вуглекислий газ фабрика черпає просто з довкілля, що допомагає знизити його рівень в атмосфері. При цьому представники Sunfire запевняють, що їхній продукт за характеристиками перевершує традиційне пальне.

За підрахунками інженерів, ринкова ціна синтетичного дизеля становитиме 1-1,5 євро, залежно від вартості енергоносіїв.

Науковці Массачусетського технологічного інституту представили мініатюрну заміну тачпаду під назвою "NailO". Він кріпиться на великий палець руки і дозволяє керувати смартфоном чи комп'ютером за допомогою простих жестів у повітрі. У спеціальному мобільну додатку можна налаштувати систему відповідно до власних потреб.

За словами розробників, NailO зручно використовувати у ситуаціях, коли не потрібно привертати увагу сторонніх. Приміром, відповісти на термінове повідомлення під час зборів чи конференції.

Комерційна версія пристрою буде доступна зі змінними різнокольоровими накладками. Тож користувач зможе підлаштувати NailO під власний стиль.

Джерело: http://24tv.ua/

Теги: пальне, дизель, мишка, інженери, винахід, комп'ютер, Технології, E-Diesel, науковці


Читайте також:
Коментарі
avatar