ВООЗ визнала вегетаріанство психічним розладом
30.04.2015 17:11
Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала розширений список розладів і психічних захворювань, що підлягають лікуванню: до списку хвороб додалися сироїдство і вегетаріанство, пишуть «Аргументы недели».

Сироїдство і вегетаріанство включені фахівцями ВООЗ в групу розлади звичок і потягів F63.8. Раніше стало відомо, що в Іспанії в місті Малага сім'я сироїдів довела своїх дітей до коми суворою дієтою, врятувати дітей ледве вдалося.

Як зазначає «Голос Росії», подібні випадки були помічені і в Росії. Так в Оренбурзі відразу у двох сімей-сироїдів органи опіки були вимушені забрати дітей в дитячий будинок. Причиною тому послужила крайній ступінь виснаження малюків, раціон яких складався виключно з рослинної їжі.

Серед вегетаріанців новий список ВООЗ викликав численні протести, відзначають «Вести». Американська асоціація дієтологів стверджує, що вірно складена овочева дієта не шкодить здоров'ю.

В цей же час дієтологи зробили цікаве гастрономічне спостереження, корисне в тому числі і для вегетаріанців. Дослідники знайшли в попкорні підвищений рівень антиоксидантів - поліфенолів. З цієї точки зору, попкорн навіть корисніше фруктів і овочів. Одна порція попкорну містить до 300 міліграмів поліфенолів, а в порції фруктів можна знайти всього 160 міліграмів. З'ясувалося, найкорисніша частина попкорна - лушпиння, в ній концентрація поліфенолів і клітковини максимальна. Про це повідомлялося у звіті дослідників, представленому на зборах Американського хімічного товариства в Сан-Дієго.


Теги: здоров'я, вегетаріанство, дієта, охорона здоров'я, ВООЗ, сироїдство, дієтологи


Читайте також:
Коментарі
avatar