Володимир Гройсман підписав закон про заборону комунізму
30.04.2015 18:22
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон про заборону пропаганди комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років в Україні та нацистського тоталітарного режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Про це йдеться на сторінці законопроекту №2558 на сайті парламенту, повідомляє Канал новин 24.

"Останній етап проходження: законопроект відправлений на підпис Президенту", — йдеться в повідомленні.

Закон, зокрема, забороняє:

— публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України (такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його вчинення організованою групою або з використанням ЗМІ —позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна).

— пропаганду тоталітарного режиму або його символіки. Така пропаганда буде підставою для відмови в реєстрації або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об'єднання громадян, а також друкованого ЗМІ.

Дивіться також: Яка радянська символіка тепер заборонена (Інфографіка)

У зв'язку з прийняттям цього закону повинні бути перейменовані області, райони, населені пункти, а також демонтовані пам'ятники, присвячені комуністичному минулому.

Закон передбачає відкритість доступу до архівних документів, зокрема документам колишніх радянських органів державної безпеки, пов'язаним з політичними репресіями, голодомором 1932-1933 років в Україні, іншими злочинами, вчиненими представниками комуністичного чи націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

Нагадаємо, Рада проголосувала за цей документ 9 квітня.


Теги: Нацизм, верховна рада, заборона, закон, Володимир Гройсман, тоталітаризм, комунізм


Читайте також:
Коментарі
avatar