ЄС відмовив Кремлю в відстроченні набуття чинності вільної торгівлі з Україною
05.05.2015 20:00
Незважаючи на вимогу Москви відкласти ще на деякий час угоду про вільну торгівлю з Україною, Євросоюз наполягає на його вступ в силу з 1 січня 2016 року.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект спільної декларації за підсумками саміту учасників «Східного партнерства», який пройде в Ризі 21-22 травня, передає РБК-Україна.

За словами джерела агентства в українському уряді, Росія наполягає, щоб операція була відкладена принаймні ще на один рік, однак Євросоюз виступає проти нових відстрочок.

У документі говориться, що хоча ЄС бажає обговорити заклопотаності Росії, але виконання угоди "буде вищим пріоритетом для ЄС та його партнерів на найближчі роки".

У той же час, відзначає агентство, з побоювання спровокувати Кремль з проекту декларації прибрані скільки-небудь значимі згадки про подальше зближення Євросоюзу з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією і Молдовою. Зокрема, в документі не згадується про намір України, Грузії і Молдови вступити в ЄС.

У проекті декларації також сказано, що Євросоюз не скасує візовий режим з Україною і Грузією, і що їм потрібно спочатку провести реформи, щоб заслужити таке ж відношення, як до Молдові.

Нагадаємо, у вересні 2014 року Росія, Україна і Євросоюз домовилися про відтермінування набрання чинності до 31 грудня 2015 року не менш 27 пунктів економічної частини угоди про асоціацію України і ЄС, проти яких виступили в Москві. Президент Росії Володимир Путін у вересні 2014 року оцінив збиток від асоціацію України з Євросоюзом для російської економіки в 100 млрд руб.


Теги: ЄС, Росія, угода, відтермінування, асоціація, вільна торгівля


Читайте також:
Коментарі
avatar