Туреччина чітко сказала, що Україна їй - друг, а Росія - ворог
13.05.2015 10:00
Вчора, 12 травня, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу озвучив найважливішу заяву. Яке не залишає сумнівів, що тепер ця країна однозначно більше не дружить з путінською Росією. Відповідно, в Кремлі можуть забути про «Турецький потік», повідомляє Экономика от пророка.

12 травня, напередодні саміту глав МЗС країн-членів НАТО в Антальї Чавушоглу заявив, що «незважаючи на падіння Берлінської стіни, стіна в свідомості залишилася», передає агентство Анадолу.

Він при цьому підкреслив, що «ніщо не виправдовує» дії Росії в Криму, Грузії та в Україні. Турецький глава МЗС також зазначив, що ні ЄС, ні Росія не можуть примушувати Україну робити вибір між Росією і Європою.

Як нагадуэ видання, раніше про політику Росії щодо України різко висловився і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Після того, як президент Росії Путін охарактеризува,в як геноцид масові вбивства вірмен на території Османської імперії в 1915 році, Ердоган заявив, що «те, що відбувається зараз в Україні і в Криму очевидно, вони повинні були б спочатку пояснити це, а потім вже вживати слово геноцид».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков тоді заявив, що висловлювання Ердогана не матимуть негативного впливу на газовий проект «Турецький потік». Однак насправді всі ці заяви турецьких керівників якраз і означають, що Путіну не бачити «Турецького потоку», як своїх вух.

Для України ж всі ці новини з Анкари позитивні, по-перше, тим, що у нас стало в особі Туреччини на одного сильного союзника більше в боротьбі з фашистською путінською Росією. А по-друге, провал Кремля з «Турецьким потоком» означає, що Росії ще дуже довго буде потрібна українська ГТС для прокачування її газу до Європи.


Теги: Турецький потік, Мевлют Чавушоглу, Путін, Росія, туреччина


Читайте також:
Коментарі
avatar