В Україні невдовзі зникнуть райони та області (ВІДЕО)
21.05.2015 16:03
Громада, повіт і регіон. Назви українських населених пунктів можуть змінити. Цього вимагає адміністративна реформа, - виправдовуються в Конституційній комісії, повідомляє Канал новин 24.

Завантаження плеєра...

Громада замість села. Повіт - замість району, регіон - замість області. Звичний територіальний устрій України хочуть змінити. Тож, громадяни вже мають звикати до нових назв, які погодила Конституційна комісія.

Та мета реформи не лише у заміні слів, а в децентралізації влади. За задумом, адміністративна реформа має починатися у селі. Та села збираються об’єднувати у громади. Аби все нажите майно було спільним.

У селі Бобриця на Київщині про перспективи укрупнення вже чули. Це - коли кілька населених пунктів можуть стати громадою, яка об’єднається довкола спільних проблем. Відтак кількість областей і районів може суттєво зменшитись. У Бобриці не проти новацій, але, за рівноправ’я.

Село чисте й охайне. Навіть музей є. І також мають своє ноу-хау - бібліотеку, де чтиво для селян є у вільному доступі. А от старшої школи та лікарні в селі немає. Тож, це ще один аргумент за укрупнення за європейським взірцем, каже член Конституційної комісії Ігор Когут. Зараз його колеги розмірковують над тим, як надати громадам якнайбільше повноважень.-

Нову назву "повіт" - запозичили в Польщі. Громада й регіони - слова вже звичні для українців. Утім, експерти переконані: не всі готові до перейменувань. Головне застереження — аби більші повноваження не призвели до містечкового самоуправства, а фінансова самостійність не залишилася на папері.

Тим часом, у Конституційній комісії обіцяють дати всі відповіді вже до середини липня. Тоді Верховна Рада має голосувати за децентралізацію.


Теги: адміністративна реформа, конституція, регіон, громада, парламент, повіт


Читайте також:
Коментарі
avatar