Україна припинила офіційно всю військову співпрацю з Росією
21.05.2015 16:31
Сьогодні, 21 травня, Верховна Рада України на засіданні розірвала п'ять угод між урядами України і Росії, що стосуються військової співпраці між державами.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", Верховна Рада розірвала угоду між урядами України і РФ про співпрацю у військовій галузі, яку було підписано 25 листопада 1995 р. в Сочі й ратифіковано Верховною Радою 10 січня 2002 р.

Ця угода передбачала співпрацю України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодії для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямками.

Згідно з документом, сторони сприяли розвитку систем зв'язку і автоматизованих систем управління, сповіщення і комунікацій.

Угода передбачала сприяння взаємному обміну технічною і ремонтною документацією на озброєння і військову техніку.

Крім того, згідно з документом, сторони здійснювали співпрацю у сфері міждержавних військових перевезень.

Угода також передбачала, що сторони забезпечували військові частини своїх збройних сил телеграфним, фельд’єгерським і поштовим зв'язком у відповідних мережах збройних сил, а також через заклади такого зв'язку відповідних відомств України і Росії.

Український парламент денонсував угоду між урядами України і Росії про транзит територією України російських військових формувань, які тимчасово перебувають на території Молдови. Ця угода була підписана 25 листопада 1995 р.

Окрім цього, Верховна Рада денонсувала угоди між урядами України й РФ про організацію військових міждержавних перевезень і розрахунків за них (була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі й ратифікована Верховною радою України 12 вересня 2002 року), про співпрацю у галузі військової розвідки (підписана 26 серпня 1997 року і ратифікована 7 лютого 2002 року) і розірвала угоду між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації (була підписана 2 грудня 2000 і ратифікована 15 листопада 2001).


Теги: Україна, угода, скасування, військова галузь, уряд, верховна рада, Росія


Читайте також:
Коментарі
avatar