Після адмінреформи Винники, як місто, можуть зникнути з карти України
26.05.2015 16:39
Як повідомлялось раніше, назви населених пунктів, районів та областей України після адміністративної реформи можуть змінитися.

Упродовж кількох наступних місяців адміністративна карта Львівщини має зазнати суттєвих змін – замість понад 700 міських та сільських громад залишиться приблизно 130. Це стане наслідком процесів децентралізації влади.

Свою думку, щодо змін, які можуть відбудутися, після пропонованої адміністративної реформи на Львівщині, висловив депутат Винниківської міської ради, доцент ЛНУ ім. І. Франка, Андрій Байцар.

За перспективним планом територіальних громад Пустомитівського району планується сформувати 12 територіальних громад.

Серед них наші близькі сусіди:

• Лисиничівська - населення 6676, увійдуть населені пункти: с.Лисиничі, с.Підбірці, с.Миклашів, с.Підгірне.

• Чишківська - населення 6824, увійдуть населені пункти: с.Чишки, с.Бережани, с.Соснівка, с.Волиця, с.Чижиків, с.Глуховичі, с.Виннички, с.Гончари, с.Дмитровичі, с.Підберізці.

Щодо Лисиничівської територіальної громади. Села Миклашів і Підгірне мають транспортне сполучення з Винниками, а не з Лисиничами. Як жителі цих сіл будуть добиратися до Лисинич?

Щодо Чишківської територіальної громади. Всі села мають транспортне сполучення з Винниками, а не з Чишками. Села Чижиків і Підберізці мають виключно транспортне сполучення з Винниками, а не з Чишками. Як жителі цих сіл будуть добиратися до Чишок?

Депутат міської ради пропонує такі зміни:

• Створити Винниківську територіальну громаду (м. Винники, а також всі села Лисиничівської територіальної громади і Чишківської територіальної громади).

• Місту Винники надати статус міста обласного значення. На черговій сесії ВМР звернутися до депутатів Львівської обласної ради з проханням «Про клопотання перед Верховною Радою України щодо віднесення міста Винники Личаківського району м. Львова до категорії міст обласного значення».


Історична довідка:

17 травня 1666 р. польський король Ян II Казимир дозволив Стефанові Замойському перетворити Винники на місто, надавши йому магдебурзьке право.

Винниківський повіт (1854–1867 рр.).

Винниківський судовий повіт (1867— 1918 рр.).

Міська ґміна Винники (1924— 1939 рр.).

У Польщі 1933 р. набув чинності новий закон про місцеве самоврядування, згідно з яким, Винники отримали статус міста.

10 січня 1940 р. — 26 вересня 1959 р., за винятком періоду німецької окупації, місто було центром Винниківського району Львівської області. До Винниківського району належали села: Виннички, Гончари, Давидів, Черепин, Товщів, Селиська, Лисиничі, Підбірці, Ямпіль, Кам’янопіль, Верхня Білка, Нижня Білка, Гаї, Чижиків, Підберізці, Чишки, Дмитровичі, Глуховичі, Кротошин.

Сільська ґміна Винники (1941—1944 рр.) — територія якої не включала до свого складу м. Винники (але правління ґміни знаходиилось у Винниках). До ґміни належали села: Чишки, Чижиків, Дмитровичі, Гаї, Глуховичі, Підберізці і Виннички. З 1 серпня 1934 р. по 1939 р. ці села входили в ґміну Чишки, до цієї ґміни належало і с. Гончари.

Під час німецької окупації (1942—1944 рр.) Винники та близько 20 навколишніх сіл введено в адміністративні межі Львова. Винники входили до складу VIIІ-ї дільниці міста Львова (Вайнберґ). Разом із Винниками до дільниці входили Кривчиці, Лисиничі, Підбірці та Кам'янопіль. Керівником VIIІ-ї дільниці був, колишній січовий стрілець, п. Харкевич.


Теги: парламент, регіон, Лисиничі, адміністративна реформа, повіт, громада, конституція, Чишки, Підберізці


Читайте також:
Коментарі
avatar
Пане Андрій, Ви напевне погано ознайомилися, з тим кого буде зачіпати реформа. Якщо Ви добре почитаєте, то в цій статті сказано наступне: "Громада замість села. Повіт - замість району, регіон - замість області. Звичний територіальний устрій України хочуть змінити. Тож, громадяни вже мають звикати до нових назв, які погодила Конституційна комісія."  Також там сказано, що в громади можуть об'єднуватись декілька сіл. Причому тут Винники! Ця реформа не зачіпає змін статусу міст і їх назв! Тим більше вже затверджена кадастрова карта України з межами населених пунктів України, за якою Винники входять в межі Львова. Хто знову і за які кошти буде змінювати межі міст. І чому Винники, як місто має об'єднуватись з селами і створювати якусь громаду (тобто за старою назвою село, тільки більше)? За новою картою ці дванадцять громад, створених кожна з кількох сіл Пустомитівського району, будуть утворювати один повіт в межах тієї території, яку займав Пустомитівський район. За вашими планами Винники утворять з кількома селами громаду  і увійдуть до повіту, тобто до колишньої території Пустомитівського району. Про яке місто обласного підпорядкування Ви говорите, якщо Ви його об'єднуєте в громаду, тобто, за старою назвою, в село.
А якщо навіть припустити, що Винники стали би містом обласного значення і ще приєднали кілька сіл, чи справді від цього було б краще його мешканцям?
Населення збільшилось би порядком. Ну і земельні ресурси прибавило б. Про збільшення землі не буду говорити, всім і так зрозуміло, бо у Винниках вже закінчилась...
А от до Львова вже на міжміському транспорті треба буде їздити, який в центр не пустять і ціна за проїзд виросте. А де ще на стільки людей Винникам найти місце в поліклініці, державних установах і тому подібне. Лікарня, відділення міліції, пожежна... Паспортний стіл, ОВІР і так далі? А, як інакше для міста обласного значення!
Винниківчани в даний час є одночасно і львів'янами і не так вже далеко до Львова, щоб використовувати все те чим користуються львів'яни. Тільки наша влада, щоб вирішувати питання транспортного сполучення зі Львовом, де працює і вчиться більшість винниківчан, займається зовсім іншими питаннями. 
А про магдебурзьке право... Давайте пам'ятати і шанувати історію міста Винники, але одночасно пам'ятати про право громадян жити у місті, у якому влада шанує це право і пам'ятає, що вона служить мешканцям, а не навпаки.
avatar
Яке об'єднання з селами? Зовсім мозги втратили. А шо ті села Винникам дадуть. Шо там, якісь підприємства для роботи є чи ше шось. Займайтеся роботою або спляжа
avatar
Вигідними такі зміни будуть тільки для влади, а не для мешканців Винник! cry
avatar
Повністю підтримую Андрія байцара треба створити Винниківську громаду з довколишніми селами !
avatar
150 районів, 1500 громад: в Страсбурзі розкрили параметри української адмінреформи - http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/05/27/7034218/
avatar