У Львові стартує «Leopolis Grand Prix 2015» (ВІДЕО)
12.06.2015 11:16
З 12 до 14 червня у Львові традиційно пройде автомобільний фестиваль «Leopolis Grand Prix 2015», який цього року приурочений до 85-ї річниці перших кільцевих автоперегонів у Львові. В програмі фестивалю багато різноманітних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів у парку культури ім. Б.Хмельницького та на пл. Ринок, ретро-парад центральними вулицями міста, конкурс авторетроелеганції. Про це повідомляє Львівський портал, посилаючись на прес-службу ЛМР.

«Цьогорічний фестиваль відбудеться з 12 до 14 червня. Його основна локація буде у Парку культури імені Богдана Хмельницького. Також буде конкурс елеганції, який  пройде на площі Ринок в два етапи: спочатку, в п’ятницю, відбудеться представлення екіпажів, вони по одному заїжджатимуть на площу Ринок, будуть розказувати, що за авто, з якої країни і тоді формуватимуться в колони по 20-30 автомобілів і виїжджатимуть у Парк культури.

Гонки будуть проходити в декілька турів, в нас будуть різні кваліфікації. У неділю буде заключний конкурс елеганції, будуть кращі авто та екіпажі, які будуть вбрані в стилі своїх авто і на завершення буде нагородження в Італійському дворику, в якому теж буде експозиція наших автомобілів, зокрема будуть представлені військові авто наших союзників під час ІІ світової війни.

Автомобілі мають бути з декількох країн – це будуть представники з Польщі, Прибалтики, з Білорусі. Ми очікуємо до 30 автомобілів з-за кордону, а що найкраще, що цього року відгукнулись наші міста зі Східної України – будуть авто з Запоріжжя, Дніпропетровська, Харкова також буде велика група з Києва», – розповів Володимир Кулинич, директор Леополіс Гран Прі 2015.

Окрім шоу-перегонів на класичних автомобілях, у програмі змагання в національному класі: власники антикварних українських «Запорожців ЗАЗ-965», запрошені з різних куточків України та закордону, змагатимуться за Кубок 5-разового Чемпіона України з авторалі – Василя Ростоцького. Спеціальні нагороди передбачено для жінок-автомобілістів.

Цьогоріч очікується близько 70 екіпажів-учасників з-за кордону (Польща, Литва, Білорусь) та понад 70 екіпажів-учасників з України.

«Також в суботу в нас відбудеться командорський бал, де пройде нагородження переможців і також там будемо вручати автомобіль СМЗ «Інвалідка» одному з бійців АТО, який втратив ноги. Це військовий, який лежав в нас госпіталі, сам він з Запорізької області. Можна сказати, що ми більше даруємо йому хобі, зараз він домальовується після реставрації», – додає директор Леополіс Гран Прі 2015.

Також в рамках фестивалю буде проведено конференцію представників авто-ретро-спільнот з України з метою створення єдиних засад авто-ретро-руху в Україні.

«На неділю в нас планується міжнародна конференція ретро-авто-клубів, мета якої полягає в організації руху ретро-автоклубів. Фактично, ми є першим клубом, який проводить заходи для ретро-авто, і на сьогодні в Україні вже сформовано багато автоклубів, які готові проводити свої заходи. Тому робимо таку конференцію, щоб організувати увесь авто-ретро-рух України в єдине русло», – розповів Роман Фернеза, голова регламентного комітету та комісії суддів Леополіс Гран Прі 2015.

За словами організаторів, бажання відновити історичні перегони були в багатьох амбітних українців та солідних авто організацій, проте, ані Українська автомобільна Федерація, ані найстаріший в Україні Галицький автоклуб не змогли перейти від теорії до практики. Ініціативу в свої руки взяв Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК».  Починаючи з 2000 року клуб провів вже шість повномасштабних шоу-змагань “Львівським трикутником” із залученням закордонних ретро-автомобілів – у 2000, 2006, 2010, 2011, 2012  та 2013 роках. У 2014 році, у зв’язку з проведенням АТО, повномасштабні перегони не відбувалися. Замість них була організована виставка авто, під час якої збирали кошти для потреб бійців АТО і спільний проїзд учасників «Львівським трикутником». Перегони на трасі «Львівський трикутник» викликають неабияке зацікавлення серед автомобілістів з європейських ретро-клубів. Шоу-перегони 2013 року визнано багатьма учасниками з Польщі та Литви найкращими у Європі.

«Метою є проведення циклічних змагань за правилами Міжнародної Федерації класичних авто (FIVA) та внесення їх у міжнародний перелік офіційних заходів у Європі», – зазначають організатори.

Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» став ініціатором створення Комітету класичних автомобілів  у структурі Автомобільній Федерації України. На жаль, Україна – одна з небагатьох держав Європи не репрезентована у Міжнародній Федерації класичних автомобілів (Federation Internationale Vehicules Anсiens). Вдале проведення у Львові Міжнародного фестивалю класичних автомобілів «Леополіс Гран Прі» та участь у аналогічних акціях за кордоном дозволять «прорубати вікно в Європу» й іншим українським містам та клубам.

Сторінка фестивалю http://www.leopolis-grand-prix.com/


Теги: автоперегони, Львівський трикутник, Leopolis grand prix, ЛЬВІВ


Читайте також:
Коментарі
avatar