У Винниках оголосили карантин через скажену лисицю, задушену собаками
15.06.2015 21:06
Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини встановила наявність вірусу сказу у лисиці, яка була задушена 26 травня 2015 року трьома собаками у приватній садибі у Винниках. Про це повідомили в прес-службі міської ради.

Міський голова Винник Сергій Уваров видав розпорядження №35 від 28 травня 2015 року про накладання карантинних обмежень на неблагополучну по сказу тварин територію – місто Винники.

Зараз державна ветеринарна служба Львова проводить відповідні заходи з ліквідації та запобігання розповсюдженню сказу серед тварин (проведення дезінфекційних заходів та вакцинацій проти сказу усього поголів’я м’ясоїдних тварин у карантинній зоні). 

Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ входить до п’ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів.  Це гостре інфекційне захворювання виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

Будь-яка теплокровна тварина може захворіти на сказ і заразити людину. Особливо небезпечні хворі вовки та лисиці, спалах хвороби серед яких може легко перекинутися на людей. 

Інкубаційний період сказу становить від двох тижнів до трьох місяців, іноді півроку. На першому етапі роблять щеплення сильно ослабленого хвороботворного вірусу, потім з кожним разом ослабленість знижується, а до моменту, коли інфекція добирається до органу, в якому повинне спалахнути вогнище, в ньому вже утворюється стійкий імунітет і хвороба далі не розвивається. 

Важливою умовою є вакцинація відразу після укусу, в іншому випадку ураження тканин може виникнути раніше, ніж сформується імунітет. Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу залишається несприятливою.

За інформацією ЛМВ ДУ «Львівського обласного лабораторного центру ДСЕС України», впродовж чотирьох місяців 2015 року у Львові зареєстровано 220 покусів людей тваринами. З них бродячими та безпритульними – 113 випадків. 

Джерело: http://dailylviv.com/

Теги: лисиця, МОЗ, Сказ, карантин, ветеринарна служба


Читайте також:
Коментарі
avatar