Почався арешт майна Росії за кордоном через борг ЮКОСу
17.06.2015 21:39
Сьогодні 17 червня, в Бельгії всі російські установи, крім диппредставництв, отримали постанови про арешт перебуваючого у їх розпорядженні державного майна РФ. Як зазначено в документах, арешт проводиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року за позовом компанії "Юкос Юніверсал Лімітед". Зазначена в ньому сума позову становить 1,6 млрд євро.

Позивач вдався до цього заходу, оскільки має серйозні побоювання щодо можливості отримати належну йому суму через систематичні відмови Російської Федерації виконувати винесені проти неї судові рішення та враховуючи ставлення РФ до даного рішення.

Російські організації зобов'язані протягом двох тижнів заявити про знаходження в їх розпорядженні коштів, майна Російської Федерації і боргів перед РФ.

До списку входять всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, всі російські представництва, крім захищених імунітетом дипломатичних, аж до архієпископства Брюссельського і Бельгійського РПЦ, в тому числі представництва недержавних організацій та ЗМІ.

У обґрунтовуючій частині постанови про арешт згадується в числі інших рішення Європейського суду з прав людини, яке РФ відмовилася добровільно виконувати.

"ЄСПЛ зажадав у РФ представити план виплати всієї суми, зазначеної в його рішенні (більше мільярда євро), не пізніше 15 червня 2015 і погашення судових витрат не пізніше тієї ж дати. Ніякого плану в установлений термін не представлено і ніяких виплат не здійснено", - сказано в документі.

Ще одним приводом арешту активів є багаторазові заяви російського уряду про те, що він вважає судове рішення чисто політичним, і в бюджеті РФ 2015 немає ніяких вказівок на його виконання.

Джерело: http://inforesist.org/

Теги: Бельгія, ЮКОС, майно, арбітражний суд, борг, Росія, арешт


Читайте також:
Коментарі
avatar