ВР України прийняла за основу новий закон про місцеві вибори
18.06.2015 18:24
Сьогодні, 18 червня, народні депутати Верховній ради України проголосували за основу за новий "Закон про місцеві вибори". За законопроект 2831-3 проголосували 271 народних обранців.

В парламенті були представлені чотири законопроекти про місцеві вибори 2831, 2831-1,2831-2 і 2831-3. На початку розгляду нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв заявив, що фракція "Батьківщина" відкликає свій законопроект 2831. 

Під час сигнального голосування найбільше набрав законопроект 2831-3 (авторства групи депутатів на чолі з Вадимом Денисенком ) - 222 голоси.

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що місцеві вибори будуть проходити за такими виборчими системами:

- депутатів сільських, селищних рад – зберігається чинна на сьогодні мажоритарна система відносної більшості в одномандатному виборчому окрузі;

- депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад – за пропорційною виборчою системою з преференціями (вибори в багатомандатному виборчому окрузі, що співпадає з територією Автономної Республіки Крим, відповідної області, району, міста, району в місті, за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ);

- міських голів (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) – за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі. (2 тури)

- сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голів, сільських старост – за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

В законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься ЦВК до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті.

Мінімальна кількість депутатів ради – 10 при чисельності виборців до 500, максимальна – 80 депутатів при чисельності виборців понад 1,5 млн.

Джерело: http://gazeta.ua/

Теги: голосування, законопроект, верховна рада, місцеві вибори


Читайте також:
Коментарі
avatar