«Святослав» завершив навчальний рік грандіозним дводенним концертом (ФОТО)
23.06.2015 10:07

Вихідні, 20 та 21 червня, у Винниках були яскравими на культурні події. Адже саме два дні поспіль найвизначніший винниківський ансамбль танцю «Святослав» звітував за прожитий творчий рік.

Недаремно звітний концерт тривав аж два дні, оскільки ділитися і пишатися колективу справді є чим. 2014-15 творчий рік був дуже насиченим та плідним для учасників ансамблю. Винниківські танцюристи побували на десятках фестивалів різної величини – від обласних до всеукраїнських, звідки неодмінно привозили у рідне місто славу, нагороди й дипломи лауреатів першого та другого ступенів. Яскравою згадкою залишилася в пам’яті святославівців творча зустріч із колективами Дніпропетровщини. І незважаючи на чимале навантаження у школі й підготовку до іспитів, учасники ансамблю не дали собі жодного попуску в танцях.

Заняття в ансамблі відбуваються з радістю і захопленням, завдяки доброму порозумінню учасників та молодих хореографів-педагогів, які підтримують своїх вихованців не лише, як викладачі, але й як друзі. Звітний концерт став демонстрацією здобутків викладачів Олега Ярошенка, Христини Цьванько, Христини Скорубської та Павла Зубченка, які були на сцені разом зі своїми підопічними.

Основний звітний концерт ансамблю відбувся у суботу в переповненому залі культурного центру «Дозвілля». Після стількох цьогорічних фестивалів та конкурсів святославівці старалися особливо, адже виступали для улюбленого глядача – своїх рідних і близьких. Три години концерту пролетіли на одному подиху, яскраві танці й пісні зміняли одні одних, а дехто з батьків не міг стримати сліз, дивлячись на своїх доросліших і змужнілих на ще один рік дітей.

Святковий концерт розпочався танцем «Карпатська сюїта» на основі запальної гуцульської коломийки, яка й задала тон усьому концерту. Першими звітували маленькі жабенята, на яких перетворилися наймолодші учасники колективу із дошкільнят. Під пильним оком і широкою спідницею своєї великої Мами-жаби дітлахи виконали танець «Жабки» та «Плейскай-тупай».

Підготовча й середня група лише розпалили естетичний апетит глядача  «Смачненькими варениками» й «Українською юшкою», а підготовча група втнула «фірмовий» святославівський танець «Грицю, Грицю, до роботи», що приніс славу й почесні нагороди колективу на багатьох конкурсах. Соліст Богдан Шимечко, який займається в колективі з п’яти років, виконав роль Гриця напрочуд артистично. 

Новинкою концерту став танець «Чап-чалап» у виконанні середньої групи, в якому розгорнулася історія казкового лісовика і маленького гномика, підкреслена по-справжньому театральними костюмами. А молодша група вперше на суд публіки запропонувала «Танець з Ведмедем».

Справжня злива аплодисментів та жіночої уваги дісталася чоловічому складу ансамблю, хлопцям та юнакам від найменшого до найстаршого, які виконали технічно складний і трюковий танець «Козацькі забави». Розмаїття танців гармонійно доповнили своїми піснями солісти ансамблю Яна Ручинська, Дарина Стефанишин, Анастасія Родик, Софія Брилінська, Дарина Артищук та Вікторія Білан.

Яскравим фіналом звіту став танець «Мальви», присвячений учасникам АТО, у виконанні жіночого складу колективу. Дівчата підтвердили винниківському глядачеві те, чим захоплювалися журі міжнародних конкурсів – це танець-шедевр, який проймає до глибини душі. Слава танцю «Мальви» у виконанні «Святослава» вже рознеслася теренами України і навіть спричинила копіювання та наслідування іншими колективами, що звісно, не є ознакою їх професіоналізму. Танець «Мальви» – це авторський твір ансамблю «Святослав», офіційно підтверджений авторським правом. Керівники колективу немало потрудилися, щоб створити  неповторне і впізнаване обличчя ансамблю «Святослав».

Наприкінці концерту усі учасники та творчий склад ансамблю були нагородженні золотими медалями та почесними грамотами. Від імені батьків прозвучали щирі подяки дітям та викладачам, особливо головному хореографу Тетяні Миколаївні Патер, яка зуміла зорганізувати й об’єднати дітей, батьків та викладачів, створити колектив-гордість для рідного міста, довести своєю щоденною працею, зусиллями, нервами та хвилюваннями, що насправді означає любити й відроджувати танцювальні традиції рідного краю. І звісно, головні подяки прозвучали на ім’я Григорія Петровича Козловського, людини, яка на ділі, а не на папері є почесним президентом та меценатом колективу. Саме завдяки його фінансуванню були здійсненні поїздки на всі конкурси і фестивалі, забезпечений комфортабельний автобус, пошиті унікальні й колоритні костюми, якістю, красою і кількістю яких не може похвалитися жоден інший колектив Львівщини. Лише закохана у танець й мистецтво людина може у теперішній час вкладати кошти у костюми і витрачатися на досягнення творчих здобутків. Утім, без такої підтримки не існувало б ансамблю із двома сотнями учасників, не було б унікальних та авторських танцювальних постановок, не було б безлічі нагород і дипломів, творчого визнання і слави по всій Україні.

У неділю, 21 червня, запальні танці «Святослава» вилилися за межі стін центру «Дозвілля» на відкритий простір. Гала-концерт, на якому були представлені найкращі номери колективу, відбувся на території Винниківського краєзнавчого музею в колоритній атмосфері сільського ярмарку. На свіжому повітрі й імпровізованій сцені просто на траві танцюристи перебували у щільному оточенні численних глядачів. Такого оригінального поєднання ярмаркового дійства та професійних танців у Винниках ще не відбувалося. Ведучим обох концертів був  Андрій Онишко.

По закінченню святкового дійства головний  хореограф Тетяна Патер з вдячністю і теплотою дивилася на своїх вихованців. Їй є чим пишатися за прожитий рік, який приніс стільки здобутків, але й не був легким. У планах Тетяни Миколаївни вже є робота на осінь: відкриття власної школи, де вихованці «Святослава» та всі, хто забажає приєднатися до колективу, вивчатимуть класичний танець, гімнастику та сучасну хореографію – напрямки контемп і хіп-хоп. До викладання залучаються молоді й талановиті професіонали, які приносять із собою найсвіжіші танцювальні віяння. У колективі діти та юнацтво отримують всебічний розвиток – фізичний та естетичний. Окрім танцювального навантаження, діти дізнаються про те, як жили, танцювали і веселилися їхні предки, а також вивчають танці, до яких небайдужа вся сучасна молодь. Керівники та викладачі ансамблю будуть раді бачити в колективі й працювати з кожним, кому небайдужий світ танцю, у кого серце грає і бринить від звуків гуцульської коломийки та українського гопака.

Фото: Андрій Жук


Теги: свято, звітний концерт, музей, Григорій Козловський, Тетяна Патер, кц Дозвілля, святослав


Читайте також:
Коментарі
avatar