Росію визнали агресором і окупантом, - резолюція ПАРЄ
25.06.2015 19:40

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) переважною більшістю голосів прийняла резолюцію щодо осіб, які пропали під час конфлікту в Україні.

Документ містить детальні рекомендації українській владі про те, які органи і технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти.

Зокрема, у Страсбурзі закликали Україну створити спеціалізований урядовий орган, доручивши йому координацію роботи всіх державних і неурядових організацій, що працюють в проблематиці зниклих безвісти осіб; розробити механізм державної компенсації і підтримки сім'ям зниклих безвісти осіб і забезпечити, щоб ці сім'ї були обізнані про існування цього механізму.

Також Київ повинен розглянути питання про прийняття спеціального закону про зниклих без вісти, який би законодавчо закріпив статус "зниклий" і "жертва війни", що дозволяло б відповідним сім'ям отримувати фінансову, соціальну та правову допомогу, включаючи з державним відшкодуванням.

Крім цього, в день голосування асамблея домовилася суттєво посилити документ, зробити його більш жорстким стосовно Росії. Зокрема, в тексті з'явилося визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, а по Криму введено термін "окупований".

Резолюцію підтримала переважна більшість присутніх, проти проголосував лише німець-комуніст Андрій Гунько. За було віддано 54 голоси.

Поправка про те, що Росія є країною-агресором, отримала 48 голосів "за" і 7 - "проти".

Джерело: http://inforesist.org/

Теги: Агресія, Росія, Рада Європи, резолюція, ПАРЄ


Читайте також:
Коментарі
avatar