Чергова таємниця українського герба розкрита? (ВІДЕО)
29.06.2015 14:47

Про історію походження герба України - тризуб сказано і написано багато. І на питання, що ж означає цей символ найчастіше можна отримати відповідь, що Тризуб - це сокіл, який пікирує на свою здобич.

Але дозвольте засумніватися, адже якщо сокіл родовий знак Рюриковичів, то чому він ніколи не зустрічається ні на одному малюнку тієї епохи, і чому Рюриковичі припинили ним користуватися? Може, тризуб це ніякий не сокіл?!

Як тільки Київ піддався нашестю Орди, і номінальний центр стародавньої Русі переміщається в Москву під владу хана, тризуб зникає з княжих знаків. І більше не один російський правитель тризуб використовувати не буде. Замість цього переймається ординський символ - двуголовий орел.

Виходить, що Тризуб уособлював князівську владу тільки і виключно в Києві! У будь-якій іншій подальшій столиці Русі, і, відповідно, до Російської імперії, він не мав ніякого значення.

Як же так? Адже якщо Тризуб родовий знак Рюриковичів, то він би проіснував до середини 16 століття! Тобто, до закінчення династії. Чому ж нащадки Рюриковичів відмовилися від Тризуба? І що ж насправді він міг означати?

Виявляється, якщо підняти старі літописи на давньослов'янській мові, то легко можна виявити цей символ. Це буква давньогрецької та церковнослов'янської абетки "псі" - Ψ, ψ. Цією буквою позначали Дух, Душу, Волю.

Чи не ці смисли ми вкладаємо в наш Тризуб? І чи не тому цей символ ординські загарбники витруювали всіма можливими способами, підмінивши Волю і Дух московських спадкоємців Рюриковичів на незрозумілий символ - двоголового орла мутанта?

На рубежі тисячоліть Київська Русь була освіченою та цивілізованою країною. Київ був центром культури у всієї ранньосередньовічної Європі. Школи в стародавній Русі відкривалися повсюдно. Чи могли освічені київські князі вибрати символом своєї влади букву, яка означала незламний Дух і Волю, а не птицю, пікируючу на жертву? Більш ніж імовірно.

Безумовно, це всього лише гіпотеза. Але якщо сакральний зміст українського герба це не якась зголодніла птах, а цілком конкретний термін? Хіба не набуває все, що пов'язане з нашою національною ідентифікацією абсолютно певний сенс?!

Джерело: http://ranok.ictv.ua/

Теги: русь, Герб, тризуб


Читайте також:
Коментарі
avatar