Сьогодні у Львові відкрили пам’ятний знак жертвам СНІДу
09.07.2015 21:28

9 липня 2015р. о 9:30 в сквері на розі вул. Японської та вул. Академіка С. Єфремова Львівське обласне відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" провело відкриття пам’ятного знаку  у вигляді червоної стрічки з нагоди вшанування пам'яті людей, які померли від епідемії ВІЛ\СНІДу.

Поряд з пам’ятним знаком встановили меморіальну  табличку, яка містить інформацію про організації, які долучилися до реалізації виконання пам’ятного знаку (Львівське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Львівська міська рада, Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» та Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» в Україні. Виконано - кузня Лемик). Під час відкриття пам'ятного знаку відбувся молебінь, брифінг, запалення лампадок та покладання квітів.

«Сьогодні особливий день для ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» -  відкриття пам'ятного знаку з нагоди вшанування пам'яті людей, які померли від епідемії ВІЛ/СНІДу. Реалізувати наш задум допоміг львівський скульптор Богдан Сколоздра – пояснює Дмитро Тигач, керівник Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Символічна форма пам’ятного знаку була обрана не випадково. Червона стрічка – це не лише символ пам'яті та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, але й виступ проти необізнаності та дискримінації людей, яких торкнулася  епідемія ВІЛ/СНІДу. Цей міжнародний символ Всесвітнього антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур ще у квітні 1991 року.

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні, продовжив  Дмитро Тигач, знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України. Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ Завданням цього пам’ятного знаку є змінити відношення людей до епідемії ВІЛ/СНІД та людей, яких вона торкнулася».

«Відкриття пам’ятного знаку у вигляді червоної стрічки у Львові з нагоди вшанування пам'яті людей, які померли від епідемії ВІЛ/СНІДу є важливою подією для ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Перший пам’ятник «Червона стрічка» був відкритий у Києві у 2001 році. Наша стрічка розташована поруч з Інститутом епідеміології, що займається проблемою ВІЛ/СНІДу вже не перше десятиріччя. Саме там лікарі рятують життя ВІЛ-позитивних українців починаючи з 80-х років минулого століття.

Конончук Ольга, координатор тренінгової діяльності Львівського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ"

Фото: http://dailylviv.com/

Теги: пам'ятник, Дмитро Тига, ВІЛ, епідемія, Франк Мур, СНІД


Читайте також:
Коментарі
avatar