Податкова інформує підприємців про зміни законодавства щодо застосування касових апаратів з 1 липня 2015 року
28.07.2015 15:18
ДПІ у Личаківському районі інформує підприємців про зміни законодавства щодо застосування касових апаратів з 1 липня 2015 року.

Кого звільнено від застосування РРО та санкцій з 23 липня 2015 року

Законом України від 01.07.2015 р №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», що набрав чинності 23.07.2015року встановлено, що від застосування РРО звільняються фізичні особи –підприємці платники єдиного податку 1 групи, 2 і 3 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Кого не штрафуватимуть?

Відповідно до внесених змін до Податкового кодексу, щодо застосування РРО у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року, штрафні санкції не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання РРО, включених до Державного реєстру РРО, і ввели в експлуатацію такі реєстратори до 1 січня 2016 року та  суб’єктів господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 року.

Де проводити технічне обслуговування РРО?

Проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування РРО, ремонтувати РРО можна виключно через центри сервісного обслуговування.

У разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО протягом 7 робочих днів та невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО до центрів сервісного обслуговування застосовуються фінансові санкції у розмірі 5 мінімальних зарплат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби. Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим 7 років. У разі зміни законодавчих вимог до використання реєстратора розрахункових операцій виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання реєстратора розрахункових операцій.

Які штрафи за порушення проведення готівкових розрахунків?

У разі невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівки сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- вчинене вперше – 1 гривня;

- за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Заступник начальника ДПІ у Личаківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівської області Маркович К.М.


Теги: податкова, ДПІ, касовий апарат, підприємці


Читайте також:
Коментарі
avatar