Винниківчанин знайшов у лісі величезного гриба
04.08.2015 14:30
Нещодавно мешканець Винник Іван Фанга знайшов у винниківському лісі величезного їстівного гриба. На вазі знахідка «потягнула» на п’ять кілограмів. Спарасис кучерявий, грибна капуста, танцюючий гриб – усе це назви гриба-барана або, як кажуть у народі, «бараньохи», яку знайти дуже непросто.

«Потрібно знати місця, де шукати цей гриб, – розповідає грибник із багатолітнім стажем пан Іван. – Він себе видає, поки не виріс, чорними коренями на землі. Натрапити на таке місце дуже важко. Я його знайшов випадково вже понад десять років тому. І кожного літа місце радує урожаєм. Аде за бараньохою потрібно слідкувати – протягом серпня-вересня ходжу подивитися, чи не виріс гриб  кожних чотири дні, адже він швидко дозріває та псується. Цього разу кілька днів пропустив – і ось, яке диво виросло. Це найбільший гриб, який я знаходив.  Щоб донести бараньоху додому, довелося зняти сорочку, бо не очікував, що виросте така велика».

Хоча вважається, що знайти в наших краях такий гриб надзвичайно складно, але місцеві, які добре знають ліс, протягом літа частенько приносять гриба-барана. Страви з нього дуже смачні та запашні, тому тривале «полювання» на цей добрий гриб виправдовує себе.

Ростислав КУБСЬКИЙ, джерело: vynnyky.in.ua


Теги: ліс, Іван Фанга, гриб, Спарасис, гриб-баран


Читайте також:
Коментарі
avatar