План Путіна. Як зміна Конституції позначиться на Донбасі
01.09.2015 17:05

Ті, хто дотримуються думки, що зміни в Конституції України в частині децентралізації та відсилання на особливий режим місцевого самоврядування в Донбасі приймати не варто, повинні відповісти собі на наступне питання: чи згодні вони на продовження війни? І чи готові вони піти добровольцями на фронт?

У випадку зриву процесу внесення змін до Конституції досить імовірним буде поновлення бойових дій. Так, Україна зобов'язалася внести правки до Основного закону, підписуючи Мінські угоди. Що відбувається сьогодні? Україна виконує свою частину зобов'язань ціною своїх же втрат. Росія, тим часом, постійно порушує угоди, як, втім, і самі терористи. У результаті Європейський союз спільно з США змушені зберігати режим санкцій. Більше того, змушені їх посилювати.

Припустимо варіант, що ні Україна, ні Росія з бойовиками не виконують досягнутих домовленостей. Європейський союз зніме з Росії санкції, оскільки країни Євросоюзу несуть мільярдні збитки. Знищення санкційних продуктів розраховано у тому числі, на слабку свідомість європейських фермерів, які побачивши всі ці жахи, розуміють, що під російським катком розкочуються мільярди євро, які вони могли заробити на ринку РФ.

Тиск йде божевільний. Якщо Україна відмовиться виконувати Мінські угоди, Захід з радістю ці самі санкції скасує. Америка, звичайно ж, санкції збереже, але в американців своя стратегія і вони можуть собі це дозволити, чого не скажеш про країни ЄС.

На сьогоднішній день Рада 265 голосами-проголосувала за зміни, але необхідних 300 голосів для другого читання - немає. Саме тому я вважаю, що голосування з даного питання потрібно було проводити після виборів.

Проблема в тому, що більшість людей, які кричать про «зраду» і здачу своїх територій, навіть не читали проекту змін. Мова йде про перехідні положення української Конституції, практика яких була використана ще в 1996 році. Ніхто жодним особливим статусом Донбас наділяти не збирається - мова йде про особливий режим самоврядування в контексті децентралізації. Крім того, ніхто не робитиме губернатором, або депутатом різного роду терористів і бандитів по одній банальній причині - на них не поширюється дія амністії. Люди, які вчинили тяжкі злочини, не можуть потрапити під її дію.

Примітно, що просуванням питання внесення змін до Конституції України займається не стільки Європа, скільки Штати. Вони найбільше зацікавлені в даному питанні, тому що є нашими ключовими гарантами. Очевидно, що Америка не буде підігравати Росії в подібній ситуації. Якщо Штати виступають за внесення змін до Конституції, значить вони ніяких серйозних ризиків - як ті, про які говорять противники змін - не несуть.

На жаль, внесення або невнесення змін до Конституції ніяк не позначиться на ескалації або деескалації ситуації в Донбасі. Стратегія Путіна на Конституції не зав'язана - вона зав'язана на тому, щоб змусити Україну зробити максимальну кількість помилок, в тому числі не виконати Мінські угоди, що призведе до скасування санкцій і виході європейських держав з переговорів в нормандському форматі.

Таким чином, якщо Україна не прийме Конституцію, і Захід скасує санкції, Путін радісно направить на нас всі свої сили - йому просто нічого вже буде боятися. У неофіційних розмовах я чув про те, що у разі відмови від виконання цих домовленостей Європа залишить Україну наодинці з Росією. Тобто, аж до виходу з нормандського формату.

Джерело: http://nv.ua/opinion.html

Теги: мінські угоди, санкції, конституція, Євросоюз, сша


Читайте також:
Коментарі
avatar