Володимир Квурт: «Майбутнє Винник на найближчі десятиліття є важливішим, ніж прибутки місцевих депутатів»
14.09.2015 14:10
Громадський діяч Володимир Квурт на своїй офіційній сторінці у Facebook написав відгук на статтю інтернет-видання Zaxid.net «Львівські «колонії» прагнуть незалежності», яка була також опублікована на нашому сайті під назвою «Що отримають винниківчани після проведення адмінреформи», в якій піднімається тема адміністративно-територіальної реформи та її значення для Винник.

Цитуємо пост Володимира Квурта:

«В Україні сьогодні проводиться адміністративно-територіальна реформа, мета якої передати більше повноважень на місця та укрупнити межі територіальних одиниць. Стосуватись вона буде і Винник, жителям яких доведеться визначатися: хочуть вони приєднатися до Львова чи об’єднатися з навколишніми селами і жити самостійно.

Що отримають мешканці Винник, якщо вирішать приєднатися до обласного центру? Соціальна інфраструктура — школи, дитсадки, поліклініки, будуть фінансуватися з міського бюджету. Так само на бюджет Львова ляже навантаження на ремонт доріг та будівництво нових об’єктів. Збережеться «міський» тариф на проїзд у громадському транспорті. Будуть зміни і в системі управління. Замість мера міста буде староста, який представлятиме інтереси Винник у виконавчому комітеті Львівської міськради. Міськрада Винник буде скасована, жителі міста будуть обирати депутатів до міськради Львова.

У випадку, якщо Винники вирішать об’єднатися з навколишніми селами та існувати самостійно – у місті збережеться місцеве самоврядування. Однак уся інфраструктура — школи, дороги, каналізація — буде фінансуватися з бюджету Винник. Збереження сучасного стану, коли Винники ніби і у Львові і водночас поза ним, буде вже неможливим і жителям доведеться визначатися, який шлях для них є кращим.

Місцева влада Винник вже заявила, що вона проти приєднання до Львова. Така позиція зрозуміла, адже у випадку приєднання їхні функції будуть уже непотрібні і, відповідно, місцеві депутати та мер втратять право розпоряджатися земельним фондом і роздавати земельні ділянки.

Однак майбутнє міста Винники на найближчі десятиліття є важливішим, ніж прибутки місцевих депутатів. Жителі повинні самі визначити свою долю щодо проведення адміністративної реформи. Тому у Винниках потрібно провести громадські слухання та опитування авторитетною соціологічною установою щодо того, як громада бачить майбутнє свого міста. І вже на основі цих даних міські депутати та новий мер, яких виберуть у жовтні, повинні приймати рішення».

Нагадаємо, 10 вересня голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка повідомив, що об’єднана партія БПП-УДАР пропонуватиме на посаду міського голови Винник громадського діяча, генерального директора Львівської тютюнової фабрики (2003-2006 рр.) Володимира Квурта.

Володимир Квурт, у свою чергу, подякував Олегові Синютці за підтримку і заявив, що готовий взяти на себе відповідальність очільника Винник, якщо на те буде воля винниківчан.


Теги: адміністративна реформа, статус міста, Володимир Квурт


Читайте також:
Коментарі
avatar
Дерибанять місцеві, будуть дерибанити львівські, а яка різниця?
avatar