Оксана Демцюх: «Нам дуже допомагає батьківська громада»
22.09.2015 14:00
З нагоди початку нового навчального року кореспондент «Я люблю Винники» зустрівся з директором найбільшої у Винниках школи. СШ №29 є ровесницею України, адже її здали в експлуатацію 1991 року. Зараз тут навчається 953 дітей, тож вона є найбільшою школою не лише у Винниках, а й у всьому Личаківському районі. Діти мають змогу набиратися знань у висококласних вчителів. Навчальні класи тут оснащено за найновішими стандартами, тож не дивно, що школа раз по раз займає високі місця в рейтингу львівських шкіл за рівнем навчальної роботи й досягнень учнів. Ось що нам розповіла директор закладу Оксана Демцюх.

Про дітей

Діти у нас дуже гарні, творчі. Займають призові місця на предметних олімпіадах різного рівня. Колись школа мала естетичний профіль, тож у нас залишилися гуртки бального, спортивного танцю, секції карате, бойового гопаку, плетіння з бісеру, дизайну. В цьому році, згідно з ухвалою сесії Львівської міськради, у нас відкриється гурток з гри у шахи.

Про допомогу батьків

Нам дуже допомагає батьківська громада. Адже, хоча ми й належимо до Личаківського району, проте коштів, яких вистачило б на капітальні ремонти, заміну вікон тощо, не отримуємо. В цьому році ми мали фінансування з Личаківського відділу освіти всього 34 тис. грн. За них придбали 2 електричні плити на харчоблок, бойлер для запасної ємкості води. Тому все інше робимо за кошти батьків. Помаленьку міняємо вікна, двері, парти, робимо в класах євроремонти. Одним із найбільших меценатів наших є Григорій Козловський, він нам дуже допомагає. Три класи відремонтував і обладнав повністю за свій кошт, комп’ютери купував, ксерокси… З якими б проханнями до нього не зверталися, завжди нам йде назустріч.

Про ремонт спортивних залів

Два роки тому ми здали в експлуатацію два величезні спортивні зали, кожен по 284 кв. м. Нам у цьому допоміг грант, який ми отримали від німців. Один зал має сучасне покриття, а другий — дерев’яне. Нам дещо неповезло з підрядником робіт. Тендер виграла фірма з Тернополя, яка, як з’ясувалося згодом, не спеціалізувалася на таких проектах. Але нам тут допоміг Олег Синютка, який на той час був першим заступником міського голови Львова. Він узяв цю ситуацію під свій контроль, слідкував, аби підрядник чимшвидше і якісно виконав обіцяний об’єм робіт.

Про дах

Наша школа була здана в експлуатацію з різними недоробками. У нас вічно були проблеми з дахами, вони протікали. Коштів на те, щоб їх замінити, не було. І тут нам допоміг Андрій Садовий, він нам зробив дах за сучасними технологіями, який вже не протікає.

Про басейн

Шість чи сім років у нас не працює басейн. Це був єдиний басейн у Винниках. Коли він працював, та в нас там всі діти плавали, з 1 по 11 клас. Ми його не здавали нікому в оренду, не було такого, щоб хтось чужий приходив плавати. Тільки діти. Але з часом почав текти дах, стіни почали сиріти. Тож треба було його закрити, оскільки санітарним нормам він уже не відповідав. Тепер, щоб його відремонтувати, потрібні мільйони, у нас таких грошей нема.

Про тепло

Ми дуже багато витрачаємо коштів на тепло. Міська котельня, яка подає тепло у школу, збудована давно, і поки тих 100-150 метрів тепло пройде, багато енергії витрачається неефективно. Тому ми вже не перший рік ведемо розмову з міською радою про те, щоб встановити у школі окремий на альтернативному паливі, щоб зекономити на енергоносіях. Поки що ми в пошуках спонсорів.

Про енергоощадність

Олег Синютка, ставши головою Львівської облдержадміністрації, задав курс на енергоощадність. Приділяє цьому багато уваги. Ми до цього віднеслись відповідально. Ведемо чіткий облік використання енергоносіїв. У всіх класах встановили спеціальні екрани, які утримують тепло в приміщенні. Задля раціонального використання тепла, у п’ятницю вимикали опалення і лише в неділю вмикали, щоб дітям, які в понеділок прийдуть на навчання, було тепло. Ми чітко дотримуємося визначеного температурного режиму. В цьому році замінили біля 70 метрів теплових труб.

Про співпрацю з НУ «ЛП»

Протягом 16 років ми співпрацюємо з «Львівською політехнікою». Наші учні 10 і 11 класів навчаються на базі політехніки. Мають змогу здобувати професію комп’ютерщика, опановувати бухгалтерський облік, фармакологію. Після отримання атестата про середню освіту наші випускники йдуть відразу на третій курс навчання.

About English

У перших класах в цьому році вводимо поглиблене вивчення англійської мови. Це і вимога часу така і побажання батьків. Також в цьому році відкриємо ще один комп’ютерний клас, очікуємо на 11 комп’ютерів від відділу освіти.

Про першачків

Цього року в 1 клас в нашу школу прийшло 112 діток. Я бажаю їм і їхнім батькам успішної подорожі в країну знань. Щоб для них навчання в нашій школі було як свято. Я впевнена, що ті знання, які отримають діти в нашій школі, дозволять їм бути надзвичайно успішними в житті.

Фото: Андрій Жук


Теги: директор школи, школа, діти, Оксана Демцюх


Читайте також:
Коментарі
avatar