Промова Порошенко в ООН зробила величезний вплив на лідерів країн Заходу і ті пообіцяли допомогу
28.09.2015 14:00

Промова Порошенко в ООН, яку демонстративно не захотів слухати постпред РФ Чуркін, здобула абсолютно інший вплив на лідерів країн Заходу.

Переговори у двосторонньому форматі з Прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном і Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а також коротка зустріч з Президентом Франції Франсуа Олландом були присвячені обговоренню ситуації безпеки та координації дій.

Після того, як мова Порошенко в ООН була закінчена, лідери країн Європи запевнили, що Україна отримає чітку підтримку у своїй позиції, передає Joinfo.ua з посиланням на прес-службу АП.

"Ми отримали запевнення в тому, що питання Сирії не може бути змішане з питанням України, Вимоги до деескалації конфлікту, про виведення російських військ з окупованої території Донбасу та звільненню Криму окремо піднімалися на всіх зустрічах", - повідомив Петро Порошенко.

За словами Президента, під час переговорів було скоординовано позицію перед зустріччю в "нормандському форматі", яка відбудеться 2 жовтня в Парижі.

Окремо обговорювалося питання розширення економічного співробітництва та реструктуризації боргу, зазначив Глава держави.

Відповідаючи на запитання, чи обговорювалося питання виборів на Донбасі, Президент зазначив, що позиція залишається незмінною - вибори створюють серйозну небезпеку Мінському процесу.

Щодо питання про право вето постійних членів Ради Безпеки ООН, то, за словами глави держави, ця можливість зараз обговорюється широко рамках Генеральної Асамблеї. Президент зазначив: "Мова не йде про те, щоб позбавити права вето. Мова йде про те, щоб були накладені певні обмеження щодо застосування права вето у питаннях, коли йдеться про масову загибель людей. Фактично право вето зараз означає певну ліцензію на вбивство". За словами Петра Порошенка, коло держав, які відкрито підтримують цю позицію, збільшується.

Президент висловив упевненість в тому, що всі постійні члени Ради Безпеки ООН, окрім Росії, погодяться з тим, щоб в таких випадках, як анексія Криму, або катастрофа літака MH-17, право вето не могло застосовуватися.


Теги: промова, Петро Порошенко, ООН, Девід Кемерон, Ангела Меркель


Читайте також:
Коментарі
avatar