АМКУ завдав удару по тютюновій монополії "сім'ї" Януковича і ФСБ
02.10.2015 12:56
Антимонопольний комітет України (АМКУ) 1 жовтня ухвалив рішення демонополізувати ринок сигарет.

Ось уже кілька років поспіль всі чотири міжнародних тютюнових компанії, що працюють в Україні, реалізовували свою продукцію через одну структуру - ТОВ "Торгова компанія" Мегаполіс-Україна".

За інформацією "Обозревателя", з української сторони цю структуру контролює "Сім'я" Януковича і їх "смотрящий" по Україні - відомий одеський бізнесмен Борис Кауфман. Російську сторону представляє осетинський бізнесмен Ігор Кесаєв, який не приховує своїх зв'язків з ФСБ. Кесаєв крім тютюнового бізнесу володіє ще й збройовим. Крім усього іншого, він є власником заводу ім. Дегтярьова, головною продукцією якого є стрілецька, протитанкова і зенітно-ракетна зброя. Не виникає ні найменших сумнівів, що в Криму і на Донбасі "зелені чоловічки" і терористи були оснащені зброєю, що виготовлена партнером Януковича і Кауфмана.

Штучно створена Януковичем у партнерстві (судячи з усього) з ФСБ тютюнова монополія мала річний оборот від 2 до 2,5 млрд доларів, а прибуток становив від 200 до 300 млн доларів.

Як відзначає "Обозреватель", представники української влади довгий час воліли не помічати монополію, але щось раптом змінилося, і Антимонопольний комітет видав своє рішення:

"Під час дослідження ринку тютюну Антимонопольним комітетом України встановлено, що протягом 2014 100% вироблених в Україні тютюнових виробів (сигарет з фільтром і сигарет без фільтра) реалізовані одному учаснику ринку - ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна". У той же час, ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами за станом на 01.07.2015 р мав 31 суб'єкт господарювання в Україні.

З метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції шляхом створення перешкод для доступу на ринок, обмеження конкурентоспроможності без об'єктивно виправданих причин, Антимонопольний комітет України дав обов'язкові для розгляду рекомендації чотирьом виробникам тютюнових виробів і офіційним дистриб'юторам виробників, а саме: ПрАТ "Філіп Морріс Україна" , ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна", ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", ПАТ "Імперіал Тобакко Продакшн Україна", підприємству з іноземною інвестицією "Імперіал Тобако Юкрейн" і ПрАТ "А / Т тютюнова компанія "В.А.Т. -ПРИЛУКИ".

Зазначеним учасникам ринку рекомендується до 1 листопада 2015 опублікувати у відкритих інформаційних джерелах умови (зокрема, вимоги, критерії, процедури, терміни) відбору контрагентів серед суб'єктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для поставок та дистрибуції тютюнових виробів".

Фото: http://vn.20minut.ua/

Теги: Сім'я Януковича, АМКУ, монополія, сигарети, антимонопольний комітет


Читайте також:
Коментарі
avatar