У Львові з’явилася перша екологічна зупинка
06.10.2015 19:03

У центрі Львова на площі Галицькій, навпроти пам’ятника королю Данилу, замість звичайної конструкції автобусної зупинки учасники проектної групи «Збереження природи міста» встановили першу в місті «зелену зупинку», на даху якої висадили рослини.

Про це у спільноті «Зелена зупинка у місті Львові» у Facebook повідомила керівник проектної групи Анастасія Рудич.

Для оформлення даху зупинки молодь обрала сукуленти, оскільки ці рослини стійкі до зміни температур, гарно пристосовуються до інтенсивних прямих сонячних променів, мінімальної кількості води, а також прекрасно очищують повітря від зайвої загазованості. Позаду зупинки учасники проекту висадили плющ вічнозелений. Його ліани швидко розростаються і в такий спосіб красиво обрамлять металеву конструкцію.

Меценатом проекту виступив депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андріян Гутник.

У коментарі виданню «Вголосу» він розповів, що загальна вартість екологічної зупинки становить близько 100 тис. грн.

«Мені сподобався цей проект, який презентувала в міській раді студентська молодь у рамках конкурсу молодіжних проектів «Lviv Young Project», і я вирішив підтримати ініціативу розробників «зеленої зупинки». Тим паче, що в Україні, на відміну від європейських держав, ця тема майже не розвинута. А я дуже люблю своє місто і хочу, щоби в ньому з’являлися креативні проекти», – запевнив Андріян Гутник.

Він також додав, що для того, щоб дах зупинки витримав навантаження – ґрунт і рослини, було спроектовано і змонтовано спеціальну конструкцію з особливо міцних матеріалів.

Щодо поширення екологічного проекту на весь Львів, то «свободівець» припускає, що це станеться. Однак нині не треба поспішати. Важливо побачити, як рослини вкоріняться і перезимують.

«Якщо рослини гарно почуватимуться на даху зупинки, добре перезимують, говоритимемо про наступні зупинки. А поки що чекаємо на відкриття «зеленої зупинки», яке відбудеться незабаром», – запевнив Андрій Гутник.


Теги: проект, зупинка, екологія, молодь, ЛЬВІВ, Андріян Гутник, рослина


Читайте також:
Коментарі
avatar