Активісти «Народного контролю» розповіли винниківчанам, як правильно створювати ОСББ
07.10.2015 10:31

Винниківська міська організація «Громадського руху  «Народний контроль» спільно із ГО «Ресурсний центр для ОСББ» провели зустріч із мешканцями будинку  на вул. Кільцевій, 11. Зокрема обговорили  організаційні та правові питання щодо особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку згідно з вимогами нового законодавства.

До розмови також долучилися ініціативна група будинку на вул. Кільцевій, 2-а та громадські активісти, які планують створити ОСББ, що на сьогодні є найбільш ефективною організаційною структурою  управління  багатоквартирним будинком.

«Для нас важливо, щоб люди були проінформовані про зміни в Законі, знали, як правильно  переходити на нові форми управління власними будинками та покращувати умови проживання»,  – наголосив організатор,  координатор «Громадського руху «Народний контроль» у м. Винниках Володимир Почаєвець.

Водночас правовий експерт ГО «Ресурсний центр для ОСББ» Андрій Бурий розповів, що за новим законодавством, що вступили в дію з 1 липня, мешканці багатоквартирних будинків можуть через загальні збори можуть самостійно обирати управителів або ж  створити ОСББ.

Експерт детально окреслив процедуру реєстрації ОСББ, котра, відповідно до останніх змін в законодавстві, є спрощеною, а кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Якщо ж мешканці проявлятимуть пасивність щодо управління своїм будинком, то через рік, згідно із законодавчими вимогами, міська рада на основі конкурсу саме призначить управителів.

Під час зустрічі мешканці цікавилися досвідом спеціалістів щодо можливостей співвласників реально реалізувати свої права для управління будинками, на що отримували компетентні відповіді юриста Андрія Бурого.

На завершення Володимир Почаєвець висловив усім щиру подяку за змістовну зустріч, повідомляє nkontrol.org.ua.


Теги: осбб, народний контроль, Володимир Почаєвець


Читайте також:
Коментарі
avatar