Ігор Жуковський. Суворий «афганець» із добрим серцем
08.10.2015 22:48
У Винниках є багато людей з цікавими історіями. Ця розповідь на сторінці спільноти "Я люблю Винники" у Facebook — про Ігоря Жуковського, який зараз працює керівником охорони Львівської тютюнової фабрики, а також є депутатом Винниківської міської ради.

Пан Ігор приїхав у Винники вже у дорослому віці — сюди на посаду директора з безпеки його запросив колишній власник «тютюнки».

«Є така практика — запрошувати на таку посаду людину, яка не має власних зв’язків та інтересів ні в місті, ні в галузі», — пояснює Ігор Жуковський. Через деякий час колишній лучанин перевіз до Винників дружину та сина, а вже тут у їхній сім’ї народилася донька. Тож тепер він вважає наше містом рідним, таким, яке він полюбив.

Біографія Ігоря Жуковського непроста. Школу він закінчив у далекій Монголії, де працювали його батьки. Згодом служив у прикордонних військах, у складі радянського військового контингенту йому довелося побувати в Афганістані. Завданням прикордонників було не допустити проникнення афганських бойовиків на радянську територію, нейтралізувавши їх ще на формально афганській землі. Пану Ігорю не раз доводилося вступати в бойові зіткнення, внаслідок чого отримав поранення, контузію, в нього досі розірвані сухожилля на ногах. «Мені двічі присвоювали звання єфрейтора, але тоді це звання чомусь вважалося ганебним, тож у підсумку так і залишився рядовим», — пригадує Ігор Жуковський.

Уже коли оселився у Винниках та віддав сина у середню школу №47, то з’ясував, що хоч школа і хороша, однак у ній немає спортивного залу. Відтак віддав сина в секцію вільної боротьби у Народному домі. Оскільки міська влада не приділяла належної уваги позашкільним заняттям дітей, почав допомагати секції чим міг: організовував виїзди на змагання, діставав спортивну форму тощо.

Минув час. Син Максим виріс і пішов у Львівське училище фізичної культури, а його тренери з дитячої секції за звичкою продовжували звертатися до пана Ігоря по допомогою. І він не відмовляв.

Разом з друзями пан Ігор двічі на рік організовує у Винниках обласні змагання з вільної боротьби — до дня народження Степана Бандери та на річницю виведення радянських військ з Афганістану. Щоправда, останні два роки, у зв’язку з подіями в Україні, організовувати змагання не було змоги. Проте в жовтні Ігор Жуковський таки планує провести клубні змагання з вільної боротьби.

Дуже хоче збудувати в місті сучасний спортивний зал. Перший крок для цього вже зробив: як депутат домігся, аби під майбутню новобудову закріпили земельну ділянку.

«Наш земляк Мирон Маркевич збудував у Винниках сучасний стадіон. Але інших варіантів дозвілля для молоді, наших дітей, у місті нема. Міська влада досі не подбала про це, а одного Маркевича на всі Винники не вистачить», — бідкається пан Ігор.

Професійний досвід, який є в Ігоря Жуковського, став у нагоді під час першого і другого Майданів, коли йому довелось організовувати охорону протестувальників.

На жаль, подальші події в нашій державі пішли за «гарячим сценарієм». Пан Ігор як людина, що пройшла Афганістан, дуже поривався на війну. Однак зважив, що здоров’я вже не те, колишні поранення дають про себе знати, і він буде радше тягарем для бойових побратимів, аніж підмогою. Тому зосередився на волонтерській підтримці. Про це він не любить говорити, щоб не робити «показуху». Втім нам відомо, що пан Ігор збирає допомогу для військових, бере участь у випробовуваннях бронежилетів, словом, робить усе те, від чого залежить успіх українських воїнів.


Теги: тютюнова фабрика, Ігор Жуковський, міська рада, депутат


Читайте також:
Коментарі
avatar