Григорій Козловський: «Я для Винників «виб’ю» у Львові гроші»
13.10.2015 23:40
Григорій Козловський повертається в політику. Знаний у Винниках підприємець і меценат іде від об’єднаної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» у депутати Львівської міської ради, щоб відстоювати там інтереси винниківської громади. Основна місія пана Козловського у Львові — домогтися фінансування вкрай важливих проектів, які дозволять Винникам розвиватися.

— Пане Григорію, що спонукало Вас балотуватись у Львівську міську раду?

— Цілковита бездіяльність чинного депутата Львівської міської ради, який представляє нашу громаду. Що він зробив для Винників? Я на його місці зміг би зробити в тисячі разів більше!

— Якими будуть Ваші першочергові кроки як депутата?

— Наполягати на тому, щоб у бюджеті Львова було передбачено на потреби Винників стільки грошей, скільки потрібно нашому місту. І мені це однозначно вдасться. Але дуже важливо, щоб тут, у Винниках, до влади прийшли однодумці. Лише разом ми зможемо реалізувати всі важливі починання, аби підняти Винники на якісно новий рівень. Недостатньо буде, якщо я у Львові «виб’ю» гроші для Винників, а вони тут на місці не потраплять туди, куди треба. Після першого ж такого прикладу бажання вибивати гроші вдруге в мене вже не буде.

— Які нагальні проблеми, що потребують вирішення, є у Винниках?

— Ой, у Винниках насправді дуже багато проблем. Якщо почитати передвиборні обіцянки тих, хто у Винниках поривався до влади за останні 20 років, то вони не змінюються: «Зробимо освітлення, каналізацію, будемо робити дороги». Така примітивщина «заюзана». Насправді у Винниках треба нарешті прийняти стратегію розвитку. Це, можливо, більш складна для розуміння звичайних виборців річ, але вона вкрай важлива. Без стратегії місто рухається в нікуди. Маючи стратегічний план дій, ми можемо вже за 5 років досконало змінити обличчя Винників.

Ми маємо нарешті сповна використати ті «плюси», які нам дає географічне розташування міста. Потрібно провести зонування міста, аби в ньому було комфортніше проживати. Запровадити режим перепустки великовагового транзитного транспорту. Треба змінити підхід до будівництва доріг. Бо те, як зараз роблять у нас дороги, нікуди не годиться. Пріоритет має бути у використанні якісних будівельних матеріалів. Є багато нюансів, які потрібно міняти.

— Ви — знаний у Винниках бізнесмен. Цікаво, як оцінюєте підприємницький клімат у місті?

— Скажемо так, він — не найгірший, якщо порівнювати з іншими такими ж громадами. Але особисто я дещо по-інакшому будував би взаємини між місцевою владою і бізнесом. Надіюсь, нові депутати, нова влада, яка прийде у Винники, поділятиме мої погляди. Бо одному, навіть найбільш успішному підприємцю, змінити щось у цьому місті складно. Щоб ви розуміли, я за останні п’ять років був у Винниківській міській раді лише раз, і більше не хочу. Там ніби й демонструють прагнення до змін, а на ділі з року в рік маємо те саме.

— Що гальмує зміни?

— Розумієте, коли є рак, лебідь і щука, то нікуди ви той віз не зрушите. Щоб зрушити, треба, щоб усі рухалися в одному напрямку. А в нас підприємці мають одне бачення, депутати — інше, а мер — ще інше. Особисто мені дуже прикро, що Винники не скористалися тими нагодами, які давав нам чемпіонат Євро-2012. Ми могли залучити сюди великі гроші, побудувати стадіон, колектор, прокласти нові комунікації, зробити автобан, облагородити центральну частину міста. Для цього треба було просто мати бажання і людину, яка це все могла б реалізувати.

— Львівська тютюнова фабрика, яку Ви очолюєте, входить у топ-10 найбільших платників податків Львівщини. За 2014 рік і перше півріччя 2015-го вона сплатила до бюджету понад 140 млн. грн. податків. Винникам із цього перепадає якийсь мізер — більшість забирає Київ. Чи можуть Винники розраховувати на більше?

— Після Революції гідності в нас з’явилася надія, що щось зміниться у системі бюджетоутворення. Нелогічно, коли громада міста упродовж століть докладає зусиль, щоб фабрика існувала на цій землі, а сплачені нею податки відправляють у Київ і вони невідомо на що далі йдуть. Ми точно знаємо, що до цієї влади ті гроші крали, і крали несамовито. Розкрадали бюджети через тендери. Я впевнений, що громада Винників чи будь-яка інша краще знає, куди використати зароблені гроші, ніж якийсь міністр чи депутат у Києві, для яких Винники — це щось таке далеке, чим вони взагалі не переймаються. Тому саме місцеві громади мають отримати право вирішувати, куди вони використовуватимуть отримані завдяки податкам кошти — чи на каналізацію, чи на будівництво нової школи або дитсадка, чи якогось іншого об’єкта. Звісно, над цим процесом має бути громадський контроль.

Якщо зараз помріяти про те, щоб нам у Винниках залишали хоча б 20% податків, то в мене як у виробника з’являється стимул більше заробляти, більше сплачувати податків, тому що розумітиму, що від цього напряму залежить розвиток міста, в якому я живу. І самі винниківчани, місцева влада вже вболіватимуть, щоб фабрика працювала успішно. Це працюватиме на об’єднання громади.

— Зараз багато говорять про те, чи варто Винникам у майбутньому приєднуватися до Львова, чи слід стати повністю самостійними. Якої Ви думки про це?

— У нас два варіанти: або Винники вливаються у Львів, або довкола Винник об’єднуються громади навколишніх сіл. Кожен варіант має свої «плюси» і «мінуси». Наше завдання — донести цю інформацію до людей. А рішення прийматиме громада на міському референдумі.

Довідка:

Григорій Козловський народився 1 лютого 1971 р. в с.Городиславичі Пустомитівського району Львівської області.

Освіта. Торговельно-економічний інститут м. Львова; спеціальність — «бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності» (1994 р.).

Трудова діяльність. 1994-2000 рр. — АТ «Р.Дж. Рейналдс Тобакко Львів», де спочатку працював агентом із зовнішньоекономічних зв’язків, а згодом — спеціалістом із митного оформлення; 2000-2004 рр. — менеджер із комерційних питань «Львівської тютюнової фабрики»; 2004-2006 рр. — комерційний директор «Львівської тютюнової фабрики»; 2006-2010 рр. — директор ТзОВ «Мега Євро Буд»; з лютого 2010 р. і донині — директор ТзОВ «Львівська тютюнова фабрика».

Одружений, має трьох дітей.

Автор: iLoveVynnyky


Теги: Григорій Козловський, винниківчани


Читайте також:
Коментарі
avatar