Антикорупційний план команди «Народного контролю» для міста Винники
14.10.2015 10:13

За оцінками західних експертів, головною проблемою для України сьогодні поряд із російською агресією, є корупція, що роз’їдає нашу державу з середини. Перемогти корупцію — означає дати шанс країні на краще та справедливе життя.

Звичайно, корупція — це загальнодержавна проблема. Але складається вона з маленьких (чи не дуже) проблем у конкретному місті чи області України. Тому починати боротися з цією заразою треба на місцях.

Нам потрібно виробити так званий повний імунітет від корупції в управлінні нашого міста, задекларувати громадський обов’язок служіння людям як основний пріоритет роботи влади.

Дмитро Добродомов разом із командою політичної партії «Народний контроль» у місті Винники пропонують винниківчанам Антикорупційний план як першочергові заходи, які допоможуть відновити справедливість у владі, довіру до органів місцевого самоврядування.

Перелік першочергових кроків, які треба зробити, щоб побороти корупцію та відновити право громади на управління власним містом:

1) Призначення на керівні посади у місті відбувається лише у результаті відкритих, прозорих конкурсів. Особлива увага до обрання керівників, котрі розпоряджаються коштами з бюджету, на посади, де існує потенціал до корупційних дій (управління майном та землею міста, ремонтом доріг, утриманням житлового фонду, освітою та медициною).

 2) Бюджет міста повинен стати прозорим. Інформація про кожну витрачену гривню громади міста буде оприлюднюватися. Чиновник, котрий прийняв рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі це зроблено, обґрунтувати ціну. Формування місцевого бюджету має відбуватися на підставі вивчення громадської думки. Для цього плановані параметри бюджету оприлюднюються  за три місяці до прийняття остаточного варіанту.

3) Прозоре ціноутворення усіх послуг, що міська рада надає мешканцям міста. Кожна вартість повинна бути обґрунтована спеціалістами. Найважливіше – прозоре формування тарифів, комунальних послуг. Кожен мешканець міста повинен знати, чому він платить саме таку ціну за ту чи іншу послугу.

 4) Публічність усіх рішень місцевої влади. Попереднє оприлюднення всіх проектів рішень  міської ради, виконкому, відділів виконавчих структур. Вільний он-лайн доступ громадян до інформації про плановані рішення міської влади.

5) Продаж/оренда міського майна (земля, нерухомість, комунальні підприємства), здійснюється лише після громадського обговорення.

6) Роботу міських чиновників оцінюють ті, хто користується їхніми послугами, – мешканці міста на підставі визначених критеріїв оцінки. Від цих оцінок залежить зарплата чиновника та його кар’єрний ріст.

 7) Контролюючі функції за діями влади, у тому числі через присутність у виконавчих комітетах місцевих рад, мають виконувати представники громади – авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища, мешканці міста, а не самі чиновники.

Виконання всіх пунктів цього плану матиме серйозний вплив на подолання головної біди України — корупції, забезпечить серйозний поштовх для розвитку міста та держави в європейському напрямі.


Теги: Дмитро Добродомов, народний контроль


Читайте також:
Коментарі
avatar