Григорій Козловський – добродійник не з обов’язку, а від серця
16.10.2015 15:45

Талант – це крапля здібностей і море праці. Але навіть цього буде замало, коли обдаровані діти та їхні батьки стикаються із соціальними проблемами, які блокують розвиток творчих особистостей. Велика удача, якщо трапляється людина, котра знає як і хоче підтримати юні таланти, створити платформу для культурного обміну між містами. Творчі колективи КЦ «Дозвілля» – Народний ансамбль танцю «Святослав», аматорський театр «Сміх і сльоза» – дякують Богові за те, що є така людина, для якої благодійність – це велика справа. Протягом багатьох років Григорій Козловський робить добро, допомагає іншим, бо для нього це так само природно, як жити, дихати, працювати.

Тетяна Патер, художній керівник КЦ «Дозвілля», головний балетмейстер Народного ансамблю танцю «Святослав»:

Шановна громадо, хочу поділитися з Вами своїми думками щодо діяльності КЦ «Дозвілля». Усі добре знають, що колись це був клуб Львівської тютюнової фабрики. Тоді ми не мали проблем, ми знали тільки творчість. А директор фабрики Є. Й. Хомик і обласна профспілка нас у всьому підтримували й допомагали. Далі власником фабрики став АТ «Р.Дж.Рейналдс Тобакко Львів», і клуб продовжував роботу. Коли американці пішли, нам відрізали опалення. З 1999 до 2006 року директором тютюнової працював Володимир Квурт, який перейнявся нашими проблемами, взявся оплачувати спожиту електроенергію. Коли він перейшов на роботу у Львівську міську раду, то не забув про наші біди, а допоміг офіційно працевлаштувати керівників новоствореної структури – КЦ «Дозвілля», адже ми залишилися без засобів до існування. Це чуйна, скромна, відповідальна людина, яка впевнено йде вперед і втілює в життя заплановане. І ми щиро вдячні йому за те, що підтримував нас у важкі хвилини. Колективи запрацювали, діти почали займатися танцями, співами, спортом.

Було багато людей, які допомагали утримувати наше приміщення, проводити масові заходи, і ми їм також щиро дякуємо. Винниківчани завдяки місцевій газеті знають про всі проекти, які відбувалися і відбуваються в нас. Але цьому передували наші поневіряння по благодійниках, ми шукали людей, яким були б небайдужі діти, наше місто. Ми ходили, як жебраки, оббивали пороги, щоб утримати приміщення клубу. У 2006 році директором фабрики став Григорій Козловський. Вислухавши нас, підбадьорив, радив «не вішати носа», а сам запропонував створити ансамбль народного танцю і залучити до участі в ньому якнайбільше дітей. І назву придумав – «Святослав». Пообіцяв допомагати з пошиттям костюмів для виступів. Так він став засновником, Почесним президентом і меценатом нашого танцювального колективу. Його слова ніколи не розходилися з ділом… Кропітка робота, робота, робота дітей, педагогів, батьків – і в грудні 2012 року ансамблю танцю «Святославчики» присвоєно звання «зразковий», а «Святославу» – звання «Народний». І закрутилося – конкурси, фестивалі, змагання… І завжди – перемоги. Григорій Петрович завжди тішиться нашим здобуткам, як своїм перемогам. Він вклав багато зусиль, щоб ансамбль існував і розвивався. Завдяки Народному ансамблю танцю «Святослав» Винники стали відомі в усій Україні, а запрошень взяти участь у різних конкурсах і фестивалях щоразу збільшується.

Мало хто знає, що ми – не бюджетний заклад, нас держава не фінансує. А всі міські заходи відбуваються саме в нашому приміщенні. Але ніхто не питає, звідки маємо електропостачання, хто прибирає «Дозвілля». Узимку на обігрів клубу потрібні чималі кошти, адже ми змушені користуватися електричними обігрівачами, тому оплата за електроенергію надзвичайно велика, а бере це на себе Львівська тютюнова фабрика.

Коли треба допомога по ремонту приміщення, електрики, сантехніки – також біжимо до Григорія Козловського, і він ніколи не сприймає наші проблеми байдуже, а підтримує і дає можливість працювати в нормальних умовах, навчати дітей мистецтва танцю, пісні, слова.

Щиросердно дякуємо Григорію Козловському за його розуміння, оптимістичне бачення допомоги талановитим винниківським дітям, надану можливість і створення умов для творчого самовираження. У нас одна мета. Результатом нашої спільної праці є відродження української пісні, танцю, театру, народної творчості.

Величезні кроки для підтримки культури і спорту у Винниках – це не бутафорія, це реальність. Григорій Петрович протягом багатьох років доводить, що дбає про громаду міста, показав, як оживає мистецтво та спорт за його підтримки. Щоб охопити всі його добрі справи, потрібно написати книжку… Саме таку небайдужу людину з великим серцем необхідно делегувати у Львівську міську раду представляти наше маленьке місто Винники, а у Винниківську – людей, які є в його команді.

Наталя Тучапець, мама (Народний ансамбль «Святослав»):

Шановні винниківчани, звертаюся до Вас із проханням підтримати Григорія Козловського, який балотується в депутати Львівської міської ради, та його команду. Моя доня з маленьких років займається танцями в КЦ «Дозвілля». Ми із задоволенням перейшли в ансамбль «Святослав», засновником і почесним президентом якого є Григорій Козловський. Хочу подякувати йому  від батьківського комітету за цю чудову ідею – створення танцювального колективу – і за його багаторічну підтримку.  Одна з моральних засад, що існує в суспільстві, – «Не хлібом єдиним живе людина», і пан Козловський показав, що вміє дбати не тільки про матеріальні речі, не шукає для себе політичного піару перед виборами, а багато років день у день підтримує талановитих винниківських діточок, довів на прикладі «Святослава», що має сили і бажання зробити успішним мистецький  проект, що став візитівкою нашого міста.

Світлана Боднар, мама (Народний ансамбль «Святослав»):

Ви не уявляєте, яка це радість і одночасно гордість для батьків, коли дитина не марнує свого часу, а займається танцями, співами, удосконалюється як особистість. Наші діти їздять із виступами по всій Україні, здобувають  нові й нові перемоги, знаходить нових друзів, збагачуються житейським і танцювальним досвідом! Такий стрімкий розвиток дитячих талантів у Народному ансамблі танцю «Святослав» став можливим завдяки небайдужості Григорія Козловського. Діти надихаються на працю, прагнуть бути кращими, бо їх талант плекають і підтримують. Можна порівняти ансамбль із маленьким містом зі своїми проблемами, своїми бажаннями, своїми здобутками. Григорій Козловський знає, як зробити так, щоб налагодити ефективну життєдіяльність Винник, зробити місто успішним, комфортним для мешканців. Висловлюю думку багатьох своїх знайомих і звертаюся до винниківчан із пропозицією: «Підтримаймо саме Григорія Козловського на виборах до Львівської міської ради. Ця людина вже чимало зробила для рідного міста, але має ще дуже багато потенціалу».

Вікторія Ручинська, мама (Народний ансамбль «Святослав»):

Діти із задоволенням навчаються танцювати під керівництвом Тетяни Патер. Завдяки Почесному президентові ансамблю, меценату Григорію Козловському вони не перебувають тільки в стінах КЦ «Дозвілля», а мають можливість їздити з виступами містами України, дізнаватися про їх історію і сьогодення, показувати свої творчі здобутки, вчитися в інших. Батьки не думають про транспортні витрати – пан Козловський надає автобус, – а тішаться творчим перемогам, новим знанням і враженням своїх діточок. Дякуємо Вам, Григорію Петровичу, за дитячу радість! 

Галина Козак, мама (Народний ансамбль «Святослав»):

У репертуарі ансамблю «Святослав» – майже три десятки танцювальних композицій. Це дуже багато за такий короткий час. Традиційно діти показують, чого навчилися, на звітних концертах і відкритих уроках для батьків. Здобутки наших юних танцюристів – це заслуга команди однодумців: Григорія Козловського і Тетяни Патер, педагогів і батьків. Діти тут не бавляться, вони вчаться. І вчаться не тільки танцювати, а й спілкуватися, допомагати один одному, радіти один за одного. Наші діти розвиваються у дружній атмосфері, тому й швидко зростають у своїй професійності. «Тато»  «Святослава» постійно заохочує юні таланти – дипломами, медалями, солодкими подарунками на свято Миколая, бо діти це заслужили наполегливою працею протягом року. Я як мама вдячна Григорію Петровичу за підтримку дітей – майбутнього Винник, за його щирість і доброту, за те, що не забуває пошанувати жодної дитини.

Дарія Тверда, бабуся  (Народний ансамбль «Святослав»):

Протягом року наші діти багато працюють над хореографічними композиціями. Пан Григорій докладає багато зусиль для того, щоб під час літніх канікул вони могли оздоровитися. Він надає транспорт для поїздок в Карпати, Хрінники, Меденичі, Тернопіль та ін. міста, де учасники ансамблю набираються сил, репетирують, займаються спортом, відвідують екскурсії. Двічі за його організації стали можливими поїздки в Болгарію – проплачував дорогу, екскурсії… Це величезна радість для діточок та й для батьків, адже не кожен із нас має фінансові можливості відправити дитину відпочивати за кордон. Я не знаю у Винниках ще однієї такої людини, яка так багато робить для розвитку культури, підтримки талантів, всебічного розвитку дітей і підлітків.

Ірина Фатєєва, мама (Народний ансамбль «Святослав»):

Переглядаючи концерти Народного ансамблю танцю «Святослав», які тривають по три-чотири години, батьки всі в один голос твердять, що вони проходять на одному диханні. Це результат злагодженої роботи усього творчого колективу, дітей та  батьків на чолі з Григорієм Петровичем. Завдяки їхньому великому бажанню і величезним зусиллям ми гордимося нашими дітьми. Щира шана  Григорію Козловському за те, що він один із небагатьох розуміє, що жертвувати на дитячі проекти – це безпрограшна справа. Саме ця людина гідна того, аби його підтримала більшість мешканців Винник на виборах-2015.

Левко Дурко, заслужений артист України, відомий співак, автор дитячих пісень і композитор:

У своєму житті я багато зустрічав людей – керівників різних колективів, починаючи від України і закінчуючи Канадою. Тетяна Патер і її колектив – неповторні. Мені пощастило бувати і на репетиціях, і на виступах. І мушу сказати, що вона – дуже талановита і підкреслю – терпляча людина, яка повністю себе віддає дітям і зуміла зробити ансамбль «Святослав» упізнаваним в Україні та й за її межами. Але без меценатів це було б важко. Тому хочеться висловити щиру вдячність Григорію Козловському за підтримку танцювального колективу та його керівника. Йому вистачає енергії всюди бути, його допомога є постійною і серйозною, що свідчить про те, що Григорій Козловський – це МЕЦЕНАТ із великої букви. Винники маленьке, але прогресивне містечко. Місто вирує в роботі, завдяки таким колективам як «Святослав» про нього дізнаються в різних куточках України. А я із задоволенням приїжджаю на концерти, викладаюся на всі сто, стараюся зацікавити глядачів влучним словом, піснею, пожартувати… Мені тут подобається, тому я й пісню написав «Про Винники» і подарував мешканцям.

Якби я жив в цьому містечку, то проголосував би за Григорія Козловського і його команду та й вам раджу, бо впевнений, що ця людина разом із однодумцями виправдає всі наші сподівання, адже робить добрі справи не з обов’язку, а від серця.

Ігор Дзядига, художній керівник і головний режисер винниківського аматорського театру «Сміх і сльоза», актор-гуморист:

Тетяна Патер мене знайшла в Золочеві та запросила відновити театр  у Винниках. У минулому році ми відсвяткували його десятиріччя. За цей час разом із винниківськими ентузіастами нам вдалося чимало. На сцені КЦ «Дозвілля» ми показали вистави «На перші гулі», «Фараони», «Назар Стодоля», «Пошились у дурні», «Українські вечорниці», «Вар‘яти з Лисої гори», «Запорожський скарб», «Чмир», «Бой-жінка» та ін. Зараз працюємо над постановкою «Хочу тата оженити», а також незабаром винників чани побачать мою авторську програму «Просто жонатий холостяк». Творчий запал акторів та й мій особисто важко було б втримати, якби не допомога небайдужих людей. У першу чергу – Григорія Козловського. Завдяки йому театр неодноразово побував на гастролях, популяризуючи театральне мистецтво, ми маємо костюми, цей меценат виділив кошти і на ремонт репетиційної кімнати. Своїми силами ми б не змогли дати раду із такими витратами. Дякуємо Григорію Козловському за підтримку нашого театру, за те, що завдяки йому маємо можливість зосередитися на мистецтві і презентувати наші постановки винниківській громаді та іншим поціновувачам театру. Ця безкорислива людина своїми справами щодня доводить, що має мотивацію, силу і бажання до підтримки мешканців Винник і відстоювання їхніх інтересів. Обираймо пана Козловського та його команду! Будемо жити краще! Місто буде розвиватися в різних напрямах!

Наталя Матковська, мешканка Винник:

Обиремо людей, які хочуть і реально можуть допомогти Винникам у їхньому розвитку. Людей, які здатні довести свої слова ділом. Ми втомилися від марних надій, тож треба обрати достойних людей, щоб мати можливість побачити переконливі дії.

Володимир  Лема, мешканець Винник:

Я далекий від політики, мене не цікавлять різні партійні ігри, але хочеться почуватися у Винниках, як у рідному домі. Хочеться нарешті жити краще, а не слухати пусті обіцянки. Для цього потрібно прийти на вибори і проголосувати за таких людей, які не займаються показухою, а постійно, крок за кроком змінюють наше невеличке місто на краще. Час довіритися тим, хто реально працює і ще не був у владі. Потрібно дати шанс цим людям і нашим Винникам! 

Записала ІРИНА СВІТЛА


Теги: Тетяна Патер, Григорій Козловський, святослав


Читайте також:
Коментарі
avatar
оггоооооо дякую моі дорогенькі за теплі слова мені дуже приемно. дякую за те що ми разом
avatar