У Винниках відбувся ІІ фестиваль патріотичної пісні «Повстань, Україно» (ФОТО/ВІДЕО)
08.11.2015 21:09
У неділю, 8 листопада, в КЦ «Дозвілля» відбувся ІІ фестиваль патріотичної пісні «Повстань, Україно», який організувала ЛММГО «Золота молодь Винник» за сприяння Львівської міської ради, Винниківської міської ради, депутата Львівської міської ради Григорія Козловського.

Про історію фестивалю «Повстань, Україно» розповів його засновник і директор, голова ЛММГО «Золота молодь Винник» Богдан Шустер: «Перший такий захід відбувся минулого року. Ми побачили, яке велике зацікавлення фестиваль патріотичної пісні викликав у громади. І не тільки винниківської, а й навколишніх сіл. Хори ділилися своїм пісенним репертуаром, а саме патріотичними піснями і піснями УПА. Тому ми вирішили зробити такі фестивалі у Винниках постійними».

Міський голова Винник Володимир Квурт слухав патріотичні пісні у виконанні численних хорів від початку до кінця фестивалю, а відкриваючи його, зокрема сказав: «Патріотична пісня – це наша молитва до героїв, це наша готовність боронити свій край, це виховання в дітей толерантності та патріотизму».

Ведуча Софія Маркевич оголошувала учасників, розпочавши із зразкового хору «Оберіг» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Винники і соліста Богдана Іванця. Далі естафету перейняли улюблений хор багатьох мешканців міста «Винниківчани» місцевого Народного дому. Старалися якнайкраще виконати патріотичні, повстанські пісні хори навколишніх сіл – народний хор «Родина» с. Чишки, ансамбль «Мрія» с. Борщовичі, хор «Надія» с. Глуховичі, хор Народного дому с. Підберізці, ансамбль народної пісні «Криниченька» с. Чижиків, а також хор «Надсяння» зі Львова. І присутні в залі оцінили їхню майстерність і не шкодували оплесків для місцевих співаків і гостей фестивалю.

Стоячи дякували квартету хору «Повстанець» (Львів) за те, що чоловіки поважного віку щиро проспівали повстанські пісні «Прощай, дівчино, ти моя кохана» і «Догорає калина». На «біс» разом із залом квартет виконав відому пісню «Лента за лентою».

Бурхливі оплески отримав і винниківський хор «Воскресіння», зокрема – його соліст Богдан Шустер.

Свято української пісні, присвяченої українській національній боротьбі, возвеличувало Україну, наші традиції і звичаї, рідну мову, патріотизм нашого народу.

Усі хори, які взяли участь у ІІ фестивалі патріотичної пісні «Повстань, Україно», нагородили кубками, грамотами і солодкими подарунками. Завершили фестиваль спільним виконанням «Боже, великий, єдиний» і гімну «Ще не вмерли України».

Лариса КУБСЬКА, vynnyky-rada.gov.ua


Теги: Григорій Козловський, Володимир Квурт, Фестиваль, Богдан Шустер, Повстань Україно

Читайте також:
Коментарі
avatar