Відбулася прем’єра історичного фільму, в якому знялися винниківчани (ФОТО)
09.11.2015 20:27

Показ документально-ігрового фільму «Дмитро Вітовський. Шлях до волі» відбувся в кінопалаці ім. Довженка саме 8 листопада – на день народження військового та політичного діяча. Глядачі, серед яких були людди різних вікових категорій, уважно дивилися стрічку про створення Української Галицької Армії, її формування та визвольні змагання і державотворення, про сотника легіону Українських Січових Стрільців, організатора й керівника Листопадового Чину у Львові, творця УГА, першого державного секретаря військових справ Західноукраїнської Народної Республіки, полковника Дмитра Вітовського.

Фільм створило ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», яке займається реконструкцією історичних подій. Сценарій написав голова Товариства Любомир Горбач із істориками. У зйомках взяли участь учасники та симпатики «Пам'яті».

За інформацією голови ЛММГО «Золота молодь Винник» Богдана Шустера, з товариством «Пам’ять» у них налагодилася давня і тісна співпраця. Тому й отримали запрошення на зйомки. У фільмі були задіяні сорок учнів усіх чотирьох шкіл нашого міста – по десять школярів 5-11 класів. Вони виконали ролі гімназистів, які стали січовими стрільцями, в епізоді «Бійка на сходах», що зняли в приміщенні Школи мистецтв.

Активними були члени «Золотої молоді» Володимир Слободянюк, Віталій Щурко, Назар Горнович, Олег Медицький, Назар Грицьків. Винниківчани Петро Луньо і Богдан Шустер в ролі командирів-стрільців знялися в епізоді «Нарада командирів».

Учасник товариства «Пам'ять» Тарас Єлейко розповів, що більшу частину стрічки зняли в 2015 році, хоча розпочали в 2012.

«Бракувало коштів, перешкодили Майдан, війна, – пояснив реконструктор. – Але вирішили довести розпочату справу до кінця, адже мета фільму благородна, особливо в часи теперішньої війни на сході України – патріотичне виховання молоді на конкретних прикладах з історії.

Зйомки відбувалися у Винниках, Львові, Сокільниках, Миколаївському і Стрийському районах – там, де й відбувалисяподії часів Першої світової війни.

У документальній стрічці поєднали хронологічні факти з ігровими сценами, спецефектами, щоб якнайближче передати події того часу, відтворити наочно військові сутички.

На реальних прикладах ми показали героїзм українських вояків як зразок самопожертви заради української держави».

Документальний фільм «Дмитро Вітовський. Шлях до волі» можна буде подивитися на сайті ГО "Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».

За словами Тараса Єлейка, у Винниках планують зробити презентацію фільму наступного місяця.

Лариса КУБСЬКА

Світлини надані Богданом Шустером

Джерело: http://vynnyky-rada.gov.ua/

Теги: винниківчани, презентація, фільм, Дмитро Вітовський. Шлях до волі


Читайте також:
Коментарі
avatar