Дефолт в Україні відміняється: Fitch знизило валютний рівень країни
19.11.2015 14:54
Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий валютний рейтинг України до "CCC" з "RD" ("обмежений дефолт") і попередило, що ситуація в економіці і політиці залишається напруженою, стримуючи подальше зростання рейтингу, пише Joinfo.ua. з посиланням на Рейтерс.

При цьому Fitch звертає увагу, що розраховувати на швидке відновлення економіки України не доводиться і прогнозує зростання ВВП на 1 відсоток в 2016 році, в той час, як уряд повідомляє про 2,4 відсотках.

Як відзначає агентство, розвиток економіки України стримують колишні фактори, такі як втрата російського ринку, частка якого в українському експорті скоротилася вдвічі, а також геополітичні ризики, через які спостерігається відтік інвесторів, а також втрата індустріальної бази на сході країни і скорочення кредитування зважаючи на проблеми банківської системи.

"Непрацюючі кредити, згідно широкого визначення, як зазначено МВФ, складають 44 відсотки всіх кредитів, а резерви знаходяться на рівні 68 відсотків усіх непрацюючих кредитів. У сукупності система втратила 52 млрд гривень за 9 місяців 2015 року, або 35 відсотків капіталу ... Витрати на рекапіталізацію банків і страхування депозитів позначаються на державних фінансах", - йдеться в повідомленні.

Що стосується подальшого підвищення рейтингу, то за інформацією Fitch для цього необхідні два фактори, обидва яких залежать від МВФ. Однак відомо, що він поки забороняє кредитувати країни з офіційним боргом, але планує переглянути таку політику, щоб нівелювати загрозу від $ 17,5-мільярдної програми МВФ для України у разі грудневого дефолту за євробондами, випущеним на користь Росії.

Другий фактор - виділення чергового траншу МВФ, на який Київ розраховував ще за підсумками вересневої місії фонду. Чергова місія зараз знаходиться в Києві, проте ключові вимоги основного кредитора - жорсткий бюджет і податкова реформа - поки навіть не передані на розгляд парламенту.

Фото: http://www.afp.com/

Теги: транш, фінанси, ВВП, Fitch, МВФ, Дефолт


Читайте також:
Коментарі
avatar