Делегація з Винник вшанувала у Польщі Михайла Вербицького
10.12.2015 16:33

7 грудня минуло 145 років від дня смерті автора музики Державного Гімну України, отця Михайла Вербицького.  Похований він у селі Млини, що розташоване усього за кілька кілометрів від теперішнього українсько-польського кордону, біля міжнародного пункту пропуску «Краковець-Корчова».

Михайло Вербицький прожив у цьому (колись українському) селі  останні п’ятнадцять років свого життя, тут написав мелодію пісні, яка стала символом нашої боротьби за незалежність.

«Ми – члени товариства «Надсяння»  – пам’ятаємо історію свого народу, пам’ятаємо про могили українців і наші церкви по той бік кордону, тому завжди з великим бажанням і повагою відвідуємо цей батьківський край, – розповіла голова товариства депортованих українців м.Винники Галина Стеців. –  До Млинів з’їхалися численні делегації з Тернопільської, Івано-Франківської областей,  з прикордонних сіл, міст і містечок Львівщини, зокрема і представники Винниківського осередку, переселенці з цих земель. Молитвою вшанували пам'ять Вербицького в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, в якій отець Михайло 15 років служив українській громаді. Нині ця церква належить місцевій римо-католицькій парафії. Після Служби Божої усі вирушили до каплиці-пантеону неподалік церкви, де похований Михайло Вербицький, поклали вінки та квіти, запалили свічки. Чудово, що були присутні представники влади Польщі та вшанували великого композитора разом із представниками України».

Урочистості завершили  державним гімном України, який у повній версії виконали представники Винниківського «Надсяння».

За  словами Галини Стеців, 19 грудня товариство «Надсяння» в складі делегації від Львівщини відвідає кафедральний собор Святого Івана Хрестителя в Перемишлі, де візьме участь у чині введення на митрополичий престол архієпископа Євгена Поповича. Архієрейську літургію та чин введення здійснить отець і глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав Шевчук.

Лариса КУБСЬКА

Фото: http://vgolos.com.ua/

Теги: річниця, Галина Стеців, Надсяння, гімн, роковини, Михайло Вербицькийц


Читайте також:
Коментарі
avatar