Ще один удар в спину: З Парижа прийшли погані новини для РФ
13.12.2015 11:52

У підсумковій резолюції міжнародної конференції ООН зі зміни клімату констатується, що ера видобуваються джерел енергії - вугілля, газу і нафти - завершується. І це вкрай погані новини для країн, чиї економіки та корупційні режими побудовані на продажу вуглеводнів. У першу чергу це стосується режиму Путіна, передає Інтерфакс.

В Парижі вчора підійшла до завершення міжнародна конференція зі зміни клімату, яка проходила під егідою Організації об'єднаних націй. У підготовленому угоді йдеться, зокрема, про заходи щодо посилення контролю за викидами в атмосферу парникових газів, що має зменшити вплив цього чинника на глобальне потепління на півтора градуси за Цельсієм.

«Це знаменує кінець епохи викопних джерел енергії. Немає жодного іншого способу для досягнення цілей, викладених в цій угоді, ніж перестати використовувати вугілля, нафту і газ з надр Землі», - заявив Мей Беве, виконавчий директор організації 350.org, яка чинить тиск на світові фінансові інститути з метою відмови від викопного палива.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що остаточний проект угоди буде «юридично зобов'язуючим» і буде обмежувати потепління на два градуси за Цельсієм. Фабіус назвав схвалення угоди «історичним поворотним пунктом».

Текст, який погоджує дії світової спільноти з 2020 року, був представлений делегатам з 200 країн в Парижі після двох тижнів переговорів. Угода, запропонована до затвердження, передбачає аналіз його виконання кожні п'ять років.

У тексті також міститься пропозиція виділяти з 2020 року $ 100 млрд на рік для реалізації кліматичної політики в країнах, що розвиваються, - із зобов'язанням таких країн надалі фінансувати ці заходи самостійно.


Теги: угода, екологія, нафта, газ, париж, вугілля, конференція, клімат, Надра


Читайте також:
Коментарі
avatar