На Львівщині активісти готують жорсткі акції протесту проти компанії «Мегаполіс-Україна»
11.01.2016 14:44

Більшість свідомих українців вже давно уникають російських товарів, щоб не підтримувати армію країни-агресора. На черзі має стати вимога депортації російського бізнесу в цілому.

Найяскравішим прикладом, для початку, можна назвати «ТК «Мегаполіс-Україна», який  фактично є структурним підрозділом російської групи компаній «Мегаполіс», яка, у свою чергу, входить до групи компаній «Меркурій».

Власником і президентом ГК «Меркурій» є Кесаєв Ігор Альбертович, 1966 р.н., уродженець м. Орджонікідзе (Владикавказ). Слід зазначити, що Кесаєв І.А. також є засновником і президентом «Національного некомерційного фонду « Моноліт», створеного в 2003 році «для підтримки економічних, медичних, соціальних і культурних потреб співробітників ФСБ Російської Федерації та членів їх сімей». Серед покровителів Ігоря Кесаєва – колишній голова ФСБ  РФ Микола Патрушев, заступник голови ФСБ В. Анісімов.

В даний час, за різними оцінками, група компаній «Мегаполіс» контролює близько 70% російського оптового ринку тютюнових виробів, володіючи торговою мережею з більш ніж 250 регіональних представництв.

У результаті монополізації оптового ринку тютюнових виробів ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», який практично скуповує у вітчизняних виробників тютюнових виробів всю продукцію, і пов’язаний з низкою виробників (Philip Morris і JTI), має можливість чинити тиск на роздрібну торгівлю, зокрема  – впливати на оптово-відпускні ціни.

Встановлюючи їх на максимально високому рівні, монополіст мінімізує прибуток роздрібних торговців. Які, не маючи можливості продавати тютюнові вироби за ціною вище, від встановленої максимальної роздрібної, та намагаючись компенсувати збитки, переходять на реалізацію контрабандної та контрафактної продукції.

Ймовірно, якщо влада протягом двох років не звернула уваги на ці кричущі факти, то з такими структурами будуть боротися звичайні українці, по принципу, як це вже відбулося у Чаплинці.

«Такі компанії як «Мегаполіс» не повинні працювати на території України, тим більше  за наявності санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації. Припускаю, що якщо найближчим часом не відбудеться жодного реагування влади, то активісти на Львівщині вдадуться до досить жорстких акцій протесту.» – повідомив керівник громадської організації «Рабів до раю не пускають», Іван Спринський.


Теги: бізнес, ринок, Львівщина, мегаполіс, Росія, санкції, активісти, депортація


Читайте також:
Коментарі
avatar