Володимир Квурт поговорив з в.о. начальника ДПІ у Личаківському районі про наповнення місцевих бюджетів
13.01.2016 18:03
Наповнення місцевих бюджетів стало темою зустрічі в.о. начальника ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області Андрія Євстахевича з головою Винниківської міської ради Володимиром Квуртом.

Про це повідомили у Комунікаційному підрозділі ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області.

Розпочинаючи зустріч Андрій Львович зазначив, що робота інспекції спрямована на відкритий конструктивний діалог з бізнесом, завдяки якому наповнюються бюджети всіх рівнів. Так, Державною податковою інспекцією Личаківського району м.Львова у 2015 році до Зведеного бюджету України забезпечено надходження 825,2 млн.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що перевищило надходження аналогічного періоду минулого року на 212,7 млн.грн.

Індикативні показники по надходженнях виконані на 110%. Виконання надходжень до державного бюджету в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 157 %. До загального фонду Державного бюджету протягом 2015 року надійшло 437 млн. грн., що становить 176 % до збору за аналогічний період минулого року.

Протягом року 385 млн.грн.отримав місцевий бюджет району, що на 50 млн.грн. перевищило показники минулого року. Зокрема у 2015 році до місцевого бюджету надійшло 232 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, 50,6 млн. грн. земельного податку, понад 20,5 млн.грн. акцизного податку з реалізації підакцизних товарів.

Керівник податкової зазначив, що відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів покладені на органи місцевого самоврядування.

На виконання Положень Податкового кодексу України виникає необхідність встановити на території міста Винники місцеві податки і збори та затвердити Положення про порядок нарахування та сплати місцевих податків і зборів відповідно до затверджених розмірів ставок місцевих податків і зборів. Це дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері, зокрема, вимог Податкового Кодексу України, спрямовану на поповнення дохідної частини місцевого бюджету та забезпечення реалізації програм соціально-економічного розвитку міста».

Як наголосив посадовець: «Сучасний рівень інформаційних технологій дозволяє фахівцям ДФС забезпечити максимально ефективний контроль за сплатою податків. Однак, без зацікавлення лідерів громад та активної позиції керівників органів місцевого самоврядування  громади можуть втрачати кошти. Зокрема, кожен  мешканець територіальної  громади знає, де на території села чи міста можуть реалізовувати горілчані чи тютюнові вироби без ліцензії, або котрий з підприємців працює без держреєстрації. Податки, сплачені від цієї діяльності, це надходження Ваших місцевих бюджетів».

Андрій Євстахевич розповів про зміни податкового законодавства у 2016 році, зокрема, оподаткування роздрібної торгівлі акцизним податком, особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, земельного податку, єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб, зауважив також, що джерелами наповнення є збір за місця паркування транспортних засобів та туристичний збір.

Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу. Сторони мали можливість внести свої пропозиції та зауваження а також обговорити новації, які стосуються наповнення місцевого бюджету.


Теги: Андрій Євстахевич, Володимир Квурт, ДПІ


Читайте також:
Коментарі
avatar