«Ніч перед Різдвом» у Винниках (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)
18.01.2016 23:01

У суботу, 19 грудня, в КЦ «Дозвілля» відбулися справжні дива під час дійства «До нас приходить Миколай і Різдвяні свята». Перед глядачами (їх було так багато, що зал фактично «тріщав» від бажаючих подивитися на виступ Народного ансамблю «Святослав» і маленьких співаків), як за помахом чарівної палички, з’явилася справжня зима – зі сніжинками, снігом, веселими іграми в сніжки, завірюхою і, звичайно, казкою. А почалася вона  із відомої всім гоголівської повісті «Ніч перед Різдвом». Глядачі побачили мюзикл, у якому артисти змогли вдало передати різдвяні веселощі за допомогою мови танців, музики, пісень. 

Перша сцена – Солоха (Юля Кочелаба) прибирає хату до Різдва і готує вареники на вечерю.  На небі – ніч, світить місяць, про який заспівала пісню Ярина Опалевич. Несподівано тишу порушує завірюха, виють вовки. А на небі між зірочками з’являється  дивна постать із ріжками і копитами. Чорт (Наталя Гаврилюк) підкрався до місяця і схопив його. Мороз збільшився і чорт заліз у комин до Солохи. Стук у двері змушує Солоху сховати чорта. Сама ж витанцьовує з новим кавалером (Ярослав Голіян). Вже сама поява дяка (Олег Ярошенко) викликала сміх і пожвавлення у залі. Він так майстерно  та органічно вжився в роль дяка, що своїм танцем і артистизмом завоював глядацькі симпатії. 

Наступна сцена – милування Оксани своєю вродою. Із роллю манірної, кокетливої, перебірливої красуні Оксани, яка  і співала, і танцювала, «на відмінно» справилася Юліанна Опалевич. Вона зажадала від Вакули (Тарас Свідзінський) таких черевичків, які носить цариця. Тільки тоді пообіцяла вийти за нього заміж. Коваль Вакула звернувся за допомогою до Пузатого пацюка (керівник аматорського театру «Сміх і сльоза» Ігор Дзядига). Про те, як він їв вареники, показали в танці «Вареники». І це виглядало цікавіше, аніж у відомому фільмі.

Знову хата Солохи. І тут наймолодші «святославчики» показали танці «Котики», «Мишка в мишки запитала». Малюкам, які не просто танцювали, а «кайфували» на сцені під гарну пісню Левка Бебешка, глядачі кричали «Молодці».  Присутні побачили танець чортів, танець Солох, колядників. Несподіванкою стала полька у виконанні… батьків учасників «Святослава». Їх поява на сцені викликала справжній ажіотаж у залі.

…По дорозі до цариці Вакула зустрівся з запорожцями, а глядачі побачили «Козацький танець» у виконанні чоловічого складу ансамблю «Святослав». Отримавши черевички, Оксана танцює з Вакулою заключний весільний танок.

Ось так виглядала «Ніч перед Різдвом» у баченні постановника мюзиклу, художнього керівника Народного ансамблю танцю «Святослав» Тетяни Патер і Катерини Патер, якій належить музична концепція вистави. Вони зуміли відтворити на сцені дух Різдва, характер кожного персонажа, гармонійно поєднали пісні, музику і танці.

Але мюзиклом свято не закінчилося. Друга його частина була присвячена зустрічі святого Миколая. Діти показували свої творчі вміння, щоб Миколай Чудотворець зрозумів, що перед ним чемні, працьовиті та слухняні дітлахи. У цьому їм допомагали ведучі й одночасно актори –заслужені  артисти  України Лідія та Левко  Бебешки.

Левко Дурко та Аеліта. Левкові виросли величезні вуха через те, що він був неслухнясиком. І протягом свята він мав виправитися, щоб Миколай приніс і йому подарунок, як і всім дітям у «славний Винниківський край».

Вокальними здібностями вразили солісти театру пісні  «Первоцвіт» Дарина Стефанишин, Вікторія Білан, Дарина Артищук, Яна Ручинська, Софія Брилінська, Віра Павлів.

Виступили на святковому концерті й гості – Народний дім м.Винники – з хореографічними композиціями «Карпати» (ансамбль сучасного танцю «Модерн»), «Світлячки» (ансамбль сучасного танцю «Сунички). Директор Народного дому Наталія Вінярська подякувала за спонсорську допомогу меценату, депутату Львівської міської ради Григорію Козловському.

А від господарів свята були ще дві танцювальні прем’єри – сучасний запальний танець у виконанні новоствореної групи «Сучасні дівчата»  і лірично-повчальну, зворушливу композицію «Три поради».

«Ось така у нас народилася дружня сім‘я, – зазначив меценат, Почесний президент Народного ансамблю «Святослав» Григорій Козловський. – І їй сьогодні виповнилося сім років. Із цими уродинами вітаю дітей, їхніх батьків, бабусь, дідусів. Колись малі котенята зараз вже танцюють в основному складі ансамблю. Цього року на сцену повернулися батьки... Приємно, що в нашому гордому галицькому місті життя вирує. А усі, хто прийшов на концерт і день народження «Святослава»,  підуть додому із солодкими подарунками від Миколая».

Від ансамблю меценат також отримав презент – оберіг і різдвяну свічку, яка зігріє теплом усіх дитячих сердець. 

«Ми вперше показали у Винниках мюзикл, – каже художній керівник ансамблю «Святослав» Тетяна Патер. – Його підготовка – це величезна праця не одного дня. На цей час ми відмовилися від участі в будь-яких конкурсах, щоб повністю займатися мюзиклом.  Його прем’єра відбулася, але робота над удосконаленням музичної вистави буде продовжуватися, адже ми хочемо, щоб мюзикл увійшов в історію – плануємо підготувати його для трансляції по телебаченню, щоб його побачили більше глядачів нашої України. У ньому ми показали тільки невелику частину танців, які є в репертуарі «Святослава». За наш розвиток, рух вперед від дітей і батьків, творчого складу колективу дякуємо нашому засновнику і меценату Григорію Козловському. Слова вдячності заслужив увесь творчий колектив, який працював над мюзиклом, а також наш консультант – заслужений працівник циркового мистецтва України, наша вихованка Тетяна Мазуркіна. Хочу похвалити «танцюючих батьків» за їхню ініціативу вийти на сцену. Вони ретельно готувалися до виступу, репетирували і дуже старалися. 

Низький уклін усім батькам за їхніх прекрасних дітей, які люблять танець і наші рідні Винники. Користуючись нагодою, вітаю усіх винниківчан з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим».

Лариса КУБСЬКА, Фото: Андрія ЖУКА (Переглянути фоторепортаж)


Теги: Свято Миколая, кц Дозвілля, ансамбль Святослав, народний дім, Миколай


Читайте також:
Коментарі
avatar
Свято було прекрасне! Велика подяка усім учасникам і організаторам за подаровану всім чудову виставу, святковий настрій, море позитивних емоцій і безліч приємних вражнь.
avatar
Дуже дякуємо за прекрасне свято і хороший настрій!!!Мюзикл неперевершений!такого Винники ще не бачили. Дякуємо щиро вам, за вашу працю та терпіння. Чекаємо з нетерпінням нових звершень.
avatar
Перший рік ходимо на танці,дитина дуже задоволена. Свято усім нам сподобалося. Дякуєм за такий подарунок. Бажаєм великого процвітання. smile smile
avatar
дякою  за  це  гарне  свято smile smile
avatar