Зміни, які чекають платників податків у 2016 році
26.01.2016 16:25
Комунікаційний підрозділ ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області повідомляє про зміни, які чекають платників податків у 2016 році.

Обсяг доходів «спрощенців» ІІІ групи у 2016 році не повинен перевищувати 5 мільйонів гривень

У 2016 році зберігається спрощена система оподаткування, як для підприємців, так і для юридичних осіб. Проте, обсяг доходу платників єдиного податку третьої групи не повинен перевищувати в 2016 році 5 000 000 грн. (раніше 20 000 000 грн).

Відсоткова ставка єдиного податку для цієї групи платників змінилась. У разі сплати податку на додану вартість вона складає 3 % доходу, а у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку – 5 % доходу. Раніше - відповідно 2 та 4 відсотка.

Платники податків на спрощеній системі оподаткування (третьої групи) зобов'язанні до 9 лютого 2016 року подати звітність про отриманні доходи протягом 2015 року.

Роздрібний акциз з пального змінений

З 1 січня ставка роздрібного акцизу для пального складає 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Раніше вона становила 5%. вартості.

Акциз буде обчислюватись за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим НБУ, який діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, у якому здійснюється реалізація товару.

Тож, для реалізаторів пального для першого кварталу 2016 року курс інвалюти слідує брати станом на 20.12.2015року і він буде незмінним впродовж усього січня – березня поточного року.

Інформацію про свого бізнеспартнера дізнавайтесь на спецсервісі ДФС

Бажаєте дізнатись більше про свого бізнеспартнера та переконатись чи «спрощенець» є реальним платником? Тоді сервіс ДФС «Реєстр платників єдиного податку» - для Вас. Заходьте на суб-сайт ГУ ДФС у Львівській області (сервіс «Реєстр платників податків») – http://sfs.gov.ua/. Зайшовши за посиланням, обираєте, про кого Ви хочете дізнатись – про юридичну чи фізичну особу. У полі «Податковий номер/Серія та номер паспорта», відповідно, ввести необхідні дані, а також прописати захисний код із 5 символів (у відповідному полі) й натиснути «Пошук». Провівши дану операцію, можна більше дізнатись про платника єдиного податку: ставку, групу, дату обрання або перебування на спрощеній системі оподаткування.

З 1 січня запроваджується нова форма податкової декларації

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУДФС у Львівській області інформує: з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну від 02.10.15 року № 859.

За результатами 2015 року фізичні особи, які отримали доходи, визначають податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору та подають декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за своїм місцем реєстрації в термін до 01.05.2016 року.

Фізособи-підприємці, які перебувають на загальній системі, в термін до 10 лютого подають декларацію про майновий стан і доходи, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.


Теги: податкова, ДПІ, податок


Читайте також:
Коментарі
avatar