«Мандрівка в доісторичну частину Землі стала фільмом», - Юрій Шивала (ВІДЕО)
03.02.2016 11:16
Винниківчанин Юрій Шивала вже встиг побувати в 23 країнах світу. Про останню подорож він розповідає з особливим захопленням. Разом із друзями-співзасновниками клубу пригодницьких мандрівок Андрієм Криськом та Анною Сударіковою, він побував у маловідомій для нас Ісландії. Своїми враженнями Юра поділився з журналістом газети «Винниківський Вісник» Ларисою Кубською.

Відійти від стандартів

– Наш туристичний клуб організовує пригодницькі мандрівки з елементами гірського трекінгу (нескладні прогулянки мальовничими гірськими маршрутами) в найзахоплюючі куточки нашої планети. Спочатку ми їдемо в певну країну для того, щоб скласти маршрут майбутньої подорожі, вивчаємо найцікавіші місця, які потім можна буде показати українцям. Ми хочемо відійти від стандартних підходів туристичних фірм і організовуємо туристичну подорож таким чином, щоб усі бажаючі відчули себе справжніми мандрівниками, які під час подорожі переживають неймовірну пригоду.

Подорож у доісторичну епоху Землі

– Так ми назвали Ісландію. Більша частина острова практично незаселена, території непридатні для проживання і ведення сільського господарства. Другою за кількістю національних меншин в Ісландії є польська. Тому між Ісландією і Польщею налагоджено дешеве авіасполучення – 100-150 євро в обидва боки. Це досить прийнятна ціна, враховуючи те, що вона знаходиться на половині шляху до Північної Америки.

В Ісландії небагато населення. Вся центральна частина Ісландії – дика місцевість, де навіть не прокладені дороги. Найбільше вразили місцеві ландшафти, яких не побачиш ніде. Коли їхали по основній кільцевій дорозі навколо острова, то хотілося зупинятися на кожному кроці й фотографуватися. Дуже швидко змінюється ландшафт – гори, скелі в океані, льодовик, айсберги, чорні вулканічні піски… А в центральну частину острова можна заїхати тільки на позашляховику або спеціальних туристичних автобусах, що мають вигляд величезних БТР-ів, бо там бездоріжжя.

Влітку туди їхати краще, оскільки триває полярний день і можна встигнути побачити дуже багато. Температура взимку не є дуже низькою – приблизно три градуси морозу, бо неподалік протікає тепла течія Гольфстрім. Але там дуже сильні вітри, бо Ісландія знаходиться посередині Атлантичного океану. Коли ми там були, то оголосили сніговий шторм, який був найбільшим за останні сто років. Тому довелося затриматися на два дні довше, ніж планували, через скасування всіх авіарейсів і закриття більшості автомобільних шляхів.

Ми були в Ісландії тиждень. Об’їздили все південне узбережжя. Там варто побувати взимку, якщо хочете побачити північне сяйво. Зимовий океан бурхливий.. На Півдні Ісландії є такі місця, де скелі сягають 40-50 метрів, можна підійти до краю і годинами спостерігати, як об них розбиваються величезні хвилі. Екстрим – походити по льодовику. Але для цього треба спеціальне спорядження, бо це небезпечно.

Цікавинки Ісландії – в мові є багато надскладних назв, нема п’ятизіркових готелів (переважають кемпінги), гаряча вода до будинків підведена з-під землі, країна повністю забезпечує себе енергетикою з геотермальних джерел.

Перші україномовні передачі про мандрівки

– Наперед плануємо лише маршрути. Наші фільми, у яких я виконую роль ведучого, а режисером є Борис Гавран, зроблені у форматі корисних порад. Показуємо захоплюючі кадри про країну, щоб люди надихнулися і захотіли туди поїхати. Але для багатьох це виглядає неможливим. Тому ми розповідаємо, як можна подорожувати самостійно і максимально дешево – де поселитися, як користуватися транспортом, як пересуватися по країні, про дешеві супермаркети, бо країна дорога через перевагу імпорту. В Ісландії майже нерозвинуте своє сільське господарство, бо там непридатні землі для вирощування продукції. 

Оскільки в Україні відсутні україномовні передачі про подорожі, ми вирішили заповнити цю прогалину і запустили проект «GoMountains TV». Перший наш фільм ми зняли про Норвегію. Це було спонтанне рішення, ми не сподівалися на такий результат, але вийшло вражаюче. Презентацію фільму про Норвегію провели в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпропетровську.

Людей це зацікавило. І ми вирішили продовжити знімати фільми під час мандрівок. Це поки інтернет-проект, але багато людей зараз дивляться передачі в інтернеті.

У листопаді ми зняли фільм про Марокко, а в грудні – про Ісландію. Цього року плануємо зняти чотири фільми – про Перу, Танзанію, Непал і Каталонію (південь Південної Америки). Власне зараз шукаємо меценатів і спонсорів, які зможуть нам фінансово допомогти, щоб ми могли у травні відзняти фільм про латиноамериканське Перу.


Теги: Андрій Крисько, Подорож, GoMountains TV, Анна Сударікова, Борис Гавран, мандрівка, юрій шивала


Читайте також:
Коментарі
avatar