Гройсман дав тиждень: або вирішення кризи, або відставка Кабміну
17.02.2016 11:55
Провал голосування за відставку уряду і визнання Радою незадовільною його роботи поглибили політичну кризу в Україні. Протягом тижня має бути знайдено рішення щодо виходу з кризи. Про це сказав спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, відкриваючи засідання парламенту в середу.

«Думаю, що вчора то, що з одного боку парламент визнав роботу уряду незадовільною, з іншого боку - не зміг дати необхідну кількість голосів, щоб його відправити у відставку, не вирішило кризу, навпаки посилив її», - зазначив він.

«І я вважаю, що все просто. Або протягом тижня буде знайдено рішення саме тут, в парламенті, політичними силами і запропонована модель виходу з цієї ситуації, або уряд повинен бути повністю перезавантажений, а якщо необхідно - і цей парламент», - заявив Гройсман.

Нагадаємо, що у вівторок Верховна Рада відхилила звіт Кабінету міністрів України і визнала його діяльність незадовільною.

Разом з тим, вона не змогла проголосувати за проект постанови про недовіру Кабінету міністрів на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком. За проект постанови про недовіру уряду на засіданні у вівторок ввечері проголосували 194 народних депутати при 226 мінімально необхідних.

«Блок Петра Порошенка» за цей проект постанови дав 97 голосів з 136 наявних у фракції, «Народний фронт» - 0, «Опозиційний блок» - 8 з 43, «Самопоміч» - 25 з 26, Радикальна партія -15 з 21, «Батьківщина» - 15 з 19, «Відродження» - 0, «Воля народу» - 6 з 20 депутатів, офіційно перебувають у фракції. Також дану резолюцію підтримали 28 позафракційних депутатів.

Згідно з українським законодавством, у разі неприйняття резолюції про недовіру уряду, можливість вдруге її поставити на голосування буде тільки на наступній сесії.

Джерело: https://inforesist.org/
Фото: http://rada.gov.ua/

Теги: голосування, уряд, Володимир Гройсман, відставка, верховна рада


Читайте також:
Коментарі
avatar