У Винниках зібралися делегати з майже півсотні країн світу
17.02.2016 15:52

Ними стали учасники Першої шкільної моделі ООН у Винниках – учні Винниківської санаторної школи-інтернату на час дводенного заходу громадської організації «Інститут суспільних ініціатив». Зібрання делегатів різних країн розпочалося сьогодні, 17 лютого, за підтримки представництва ООН в Україні та громадської організації «Школа Мрій».

Координатор проекту Віталій Сергійчук розповів про Модель ООН, навчання, дискусію та обмін досвідом серед молодих людей щодо глобальних процесів, проблем  і шляхів їх вирішення.

Директор школи-інтернату Лілія Свистович нагадала дітям, що вони на два дні стали громадянами не України, а інших країн. «Завдяки рольовій грі наші учні зможуть зрозуміти, що відбувається в світі, – підкреслила вона. – Діти – політики майбутнього. Тому важливо, щоб вони навчилися бути толерантними один до одного, поважали інших під час диспутів і дискусій».

Ця конференція – моделювання діяльності ООН. І вона надзвичайно важлива для України, адже підростає нове покоління активних і зацікавлених до лідерства людей, дипломатії та діалогу молодих осіб. На цьому наголосив заступник міського голови Богдан Шустер.    

Учасники отримали мандати делегатів ООН і розійшлися працювати в два комітети. Діти представляти свою країну в комітетах із прав людини й соціально-економічному.

Наприклад, комітет із прав людини, роботу якого модерувала Настасія Юхимчук,  розпочав роботу з повідомлень делегатів про освітні системи країн світу. Інформація, яку вони представили була лаконічною, але інформаційно насиченою. Делегати розповіли про державну і приватну освіту, витрати держави на освіту,  рівень грамотності, освіченість населення, релігійне навчання, навчання для іноземців та ін.

Виступаючи в ролі делегата, учні мали нагоду краще осягнути особливості внутрішньої політики певної держави та її вплив на розстановку політичної сили у світовому співтоваристві. Окрім того, вони ознайомилися з теоретичними основами міжнародної співпраці, навчилися дебатувати, вести переговори відповідно до дипломатичної етики.

Завтра, 18 лютого, учасники Шкільної моделі ООН продовжать роботу в комітетах, підготують резолюцію, що стане підсумком дебатів.

Найкращий делегат отримає заохочення – безкоштовну поїздку в Латвію для участі в моделі ООН англійською мовою.

Лариса КУБСЬКА


Теги: Лілія Свистович, учні, делегати, ООН, конференція, школа-інтернат, Школа Мрій


Читайте також:
Коментарі
avatar