Керівник Личаківської ОДПІ надав роз’яснення з питань податкового законодавс
19.02.2016 12:51
У зв’язку з численими запитаннями громадян керівник Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрій Євстахевич надав роз’яснення з питань податкового законодавства.

Щорічно з січня по травень триває кампанія декларування доходів громадян

«Задекларувати свої доходи це - конституційний обов’язок кожного громадянина України»- зазначив в.о. начальника Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрій Євстахевич: «Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої свідомості громадян та є одним з критерієв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Щорічно одним з основних напрямків Державної фіскальної служби України є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.

Для створення комфортних умов протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків функціонують за подовженим режимом роботи, приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи здійснюється також і у вихідні дні.

Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні в податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

Разом з тим, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів.

Сподіваюсь, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства та своєчасно виконають свій конституційний обов'язок перед державою».

Хто зобов’язаний задекларувати доходи

Зі слів керівника Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Андрія Євчстахевича:

«Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
інвестиційного прибутку;
вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

 - іноземних доходів.

Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2015 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

 - виключно від податкових агентів;

 - від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб».

Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року. Декларація подається громадянами до органу ДФС за місцем реєстрації.

Подати річну декларацію про доходи в електронному вигляді – це реально і дуже зручно

«Громадяни можуть подати податкову декларацію про майновий стан і доходи не тільки на паперових носіях – особисто до податкової інспекції за місцем реєстрації, або шляхом надсилання поштою, а й в електронній формі у режимі реального часу, тобто он-лайн, через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України – прокоментував представникам ЗМІ в.о. начальника Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрій Євстахевич,- однак, для цього платнику необхідно:

- отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України;

- завантажити із сайту центру інсталяційний пакет програмного забезпечення «Програмний комплекс користувача центру сертифікації ключів». Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе Інструкція користувача;

- авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу».

Також, наголосив посадовець: - на допомогу фізичним особам – підприємцям та громадянам на офіційному веб-порталі ДФС України функціонує сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнити річну податкову декларацію та зберегти результат у файлі як для друкування, так і надсилання до органів ДФС через Інтернет.

Про законодавчі зміни в частині акцизного податку

Зі слів керівника Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрія Євстахевича: «В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» відбулися зміни в податковому законодавстві щодо акцизного податку.

Зокрема, розширено перелік підакцизних товарів, змінено ставки акцизного податку. З 01.03.2016 передбачено зміну одиниці виміру пального для обчислення акцизного податку, передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального. Крім того, - зауважив посадовець, -передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального. Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального.

Також акцентував увагу на запровадження норми щодо встановлення Кабінетом Міністрів України мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Про особливості подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2016 року

Як зазначив в.о. начальника Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрій Євстахевич: «Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

З метою забезпечення виконання нових правил оподаткування, запроваджених з 1 січня 2016 року, Міністерством фінансів України наказом від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість"  затверджена нова форма декларації з податку на додану вартість. Враховуючи це, податкова звітність з ПДВ, починаючи із звітного періоду січень 2016 року, усіма платниками податку подається за новою формою в електронному вигляді.


Теги: Андрій Євстахевич, податкова, ДПІ


Читайте також:
Коментарі
avatar