У крамничці "Оселі" відбулася презентація міжнародної громадської організації
21.02.2016 15:33
У крамничці "Оселі" відбулася презентація "Лярш-Ковчег"

Представники міжнародної громадської організації "Лярш-Ковчег" розповіли присутнім про історію створення спільноти, мету та методи її діяльності. У Винники приїхали   асистенти та друзі – саме так тут називають людей із розумовою неповносправністю, бо вважають їх вчителями дружби та простоти життя.

Асистенти підкреслювали, що для цих людей важливими є дружба, приязні стосунки, а не матеріальні блага. І саме в цій організації неповносправні змінюють своє життя, спілкуються, працюють, святкують різні свята та події, діляться радощами і проблемами.

За інформацією представників міжнародної організації, спільноту «Лярш» 1964 року заснували у Франції філософ і богослов Жан Ваньє й отець Томас Філіп, які запросили двох людей із неповносправністю жити з ними. Сьогодні «Лярш» об’єднує сто тридцять сім спільнот у сорока країнах світу.

Перша спільнота «Лярш» в Україні була започаткована в місті Львові за ініціативи  українки, яка народилася і виросла в Канаді, Зені Кушпети. Маючи досвід проживання у спільноті Ляршу в Канаді, вона зібрала групу зацікавлених людей, які готували створення такої спільноти в Україні.

Раніше сім’ї, в яких народжувалися діти з неповносправністю, соромилися виходити з ними на вулиці, багато таких людей жили в інтернатах, далеко від людських очей. Зараз у Львові діють п’ять творчих майстерень, де особи з розумовою неповносправністю разом із асистентами перебувають упродовж дня. Як вони разом працюють (виготовляють свічки, мило, вироби з бісеру, листівки, тчуть сумки, ремонтують іграшки, вчаться куховарити та ін.) та спілкуються присутні змогли почути і побачити в буктрейлері «Фільм про радість».

У крамничці також відбулася презентація книжки «Крізь вушко голки», автором якої є Вікторія Дмитрук. У ній – 14 історій-інтерв’ю, в яких змальовано долі, емоції, роздуми людей із особливими потребами, подані великі істини крізь «вушко голки», підкреслено ідейні цінності життя – немає людей гірших чи кращих, а є просто інші… Саме тому діяльність «Ляршу» спрямована на підтримку неповносправних, розвиток гуманнішого суспільства.

Лариса КУБСЬКА


Теги: книга, крамниця, Лярш-Ковчег, оселя, презентацыя


Читайте також:
Коментарі
avatar