Податкова інформує про поступлення до державного та місцевих бюджетів
02.03.2016 16:01
Личаківська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує громадян щодо поступлень до державного та місцевих бюджетів у січні-лютому 2016 року:

Понад 53 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб надійшло до місцевого бюджету Личаківського району м.Львова

У січні-лютому 2016 року платники податків Личаківського району м.Львова сплатили до місцевого бюджету 53,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 5,3 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком. До державного бюджету надійшло 18,3 млн. грн., що на 1,8 млн. грн. перевищило минулорічний показник.

В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються Личаківською ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб протягом січня-лютого 2016 року склала 59 %, від загальної суми надходжень до державного бюджету – 20%.

Понад 90 мільйонів гривень податкових платежів надійшло до місцевого бюджету Личаківського району

У січні-лютому 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, перерахували до місцевої казни 90,4 млн. грн. податків, зборів, платежів. Це на 7,7 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком.

Основними джерелами наповнення місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 53,4 млн. грн., земельний податок – 12,7 млн. гривень.

Майже 11 млн. грн. плати за землю надійшло до місцевого бюджету Личаківського району

Протягом січня-лютого 2016 року платниками цього податку були 372 землекористувачі, 244 орендарі земельних ділянок – юридичні особи та 2100 власників земельних ділянок – фізичних осіб Личаківського району.

З початку року платники земельного податку сплатили до місцевого бюджету Личаківського району 10,9 млн. грн.

У ДПІ нагадують, що наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) для складання звітності, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди. Податкова декларація з плати за землю (орендної плати) подається до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого.

Понад 4 мільйони гривень акцизного податку надійшло до місцевого бюджету

У січні-лютому 2016 року платники податків Личаківського району, які виготовляють або реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до державної скарбниці 125,6 тис.грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Надходження від роздрібного продажу акцизу поповнили місцевий бюджет на 4,4 млн. грн.

З 1 січня 2015 року до кола платників акцизного податку увійшли роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць.

Понад 102 тисячі гривень надійшло транспортного податку

Протягом січня-лютого цього року платники транспортного податку, які перебувають на обліку у Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області перерахували до місцевого бюджету 102,4 тис.грн., що перевищило минулорічні показники на 77,4 тис.грн.

Об’єктом оподаткування у 2016 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік та становить, як і раніше, 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року  і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Платники Личаківського району перерахували до бюджету 2,5 мільйонів гривень екологічного податку

Таку суму екологічного податку перерахували до державного бюджету у січні поточного року суб’єкти підприємницької діяльності, які перебувають на обліку в ДПІ у Личаківському районі ГУ ДФС у Львівській області. Платниками цього податку є 460 суб’єкти підприємницької діяльності.

Залишаються платниками екоподатку суб'єкти господарювання, які здійснюють:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

– скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів;

– утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

–тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Понад 72 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло до бюджету від платників Личаківського району

Платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, в січні-лютому 2016 року перерахували 72,3 млн.грн. єдиного соціального внеску.

Звертаємо увагу платників податків: відповідно до внесених змін з січня 2016 року єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску, диференційовані ставки єдиного внеску залежно від класу професійного ризику виробництва відсутні. З 2016 року не утримується єдиний соціальний внесок із заробітної плати.

На допомогу армії надійшло майже 7 млн. гривень військового збору

Станом на  01.02.2016 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили 6,6млн.грн. військового збору.

3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено військовий збір. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти.       Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави. Крім того, вони будуть спрямовуватись на відбудову зруйнованих територій та підтримку біженців.

Спрощенці Личаківського району сплатили до місцевого бюджету майже 17 млн. грн. єдиного податку

Платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області та застосовують спрощену систему оподаткування, з початку цього року сплатили 16,7 млн.грн. єдиного податку. Це на 4,7 млн. грн. перевищило надходження відповідного періоду минулого року.

Майже 76% цієї суми надійшло від спрощенців-фізичних осіб, яких у районі налічується 3,6 тисячі. З початку 2016 року від фізичних осіб-підприємців місцевий бюджет отримав 12,1 млн. грн., що на 3,3 млн. грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

Протягом січня-лютого 2016 року до Личаківської ОДПІ  ГУ ДФС у Львівській області  надійшло  4 звернення громадян

Порушені у зверненнях питання стосувалися реєстрації платників податків – юридичних осіб.

Протягом січня-лютого 2016 року інспекцією надано 9619 адміністративних послуг у Центрі обслуговування платників.

У січні 2016 року отримано 3 запита про надання публічної інформації.

Скарг та  пропозицій не надходило.

Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, в інспекції працює приймальня громадян. З початку року проведено 2 особистих прийоми громадян керівництвом інспекції, у яких були порушені питання щодо реєстрації платників податків юридичних осіб – 1, порядок реєстрації платником ПДВ – 1.

Прийом громадян проводиться відповідно до графіку.

Для інформування платників податків в Центрах обслуговування платників у Львівській області оформлені інформаційні стенди, де можна ознайомитись із важливою податковою інформацією, зразками заповнення заяв, роз’ясненнями податкового законодавства та іншими інформаційними матеріалами.


Теги: податкова, ДПІ, податок


Читайте також:
Коментарі
avatar