Винниківська влада налагоджує співпрацю з представниками Баварії (ФОТО)
10.03.2016 14:17

Директор Фонду Ганса Зайделя в Румунії, Молдові та Україні Даніель Зайберлінг, експерт публічного управління, заступник  директора Баварської школи управління Раймунд Хельфріх, а також голова правління ГО «Інституту врядування» Анатолій Чемерис завітали у Винники на запрошення мера, аби ознайомитися з нашим містом, а головне – побачити на власні очі старий німецький цвинтар, що став місцем поховання для більше десятка бійців Вермахту.

Про Вайберг-парк, перші кроки до його облаштування, прибирання молоддю повідомив міський голова Винник Володимир Квурт. Далі директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець зробив екскурс представникам Баварії в той період історії Винник, що стосується проживання в місті німців, функціонування німецького цвинтаря з 1785 до 1944 р. Він підкреслив, що на початку 90-их років XX ст. з допомогою представників німецької громадськості на цвинтарі було наведено лад, встановлено пам’ятну плиту.  Наступні роки характеризуються занепадом цвинтаря. 2010 року делегація німецьких парламентарів побувала у Винниках із метою дослідити ці поховання та перепоховати останки своїх вояків. Але, на жаль, ці прагнення так і залишилися планами.

Оглянувши цвинтар, делегації запропонували дізнатися про історію нашого міста в залах Історико-краєзнавчого музею. Неприхованою була зацікавленість інформацією співробітника музею Лариси Караваєвої про експозиції. Відкриттям для баварців стали дані про Бертольда Штехера – першого відомого володаря Винник, першого львівського війта німецького права, який отримав маєтки під Львовом за вірну службу від короля Льва Даниловича (1228р. –1301р.);  німецьку громаду, грамоту від 22 серпня 1352 року, що стала першою письмовою згадкою про Винники.

Неабиякий інтерес викликала розповідь про Львівську тютюнову фабрику. Раймунд Хельфріх написав подяку працівникам музею за змістовну екскурсію і професіоналізм працівників.

Наступним етапом зустрічі стало обговорення  підсумки візиту представників політичного Фонду в мерії.

«Ми формуємо бачення, якими будуть Винники за десять-двадцять років, – розповів Володимир Квурт. – Паралельно влада вирішує буденні господарські проблеми. Ознайомча зустріч відбулася. Ми бачимо Вайнберг-парк у форматі молодіжного парку. Зараз маємо єдине прохання до представників Баварії – порадити  консультанта, який допоміг би з варіантами, як гідно повестися з німецькими похованнями. Потребуємо об’єктивної консультації німців про  інтеграцію в парку відпочинкової та чуттєвої зон».

Представники Баварії  відзначили, що приємно вражені толерантним і шанобливим ставлення влади і громади Винник до німецьких поховань. За їхніми словами, подібні проблеми щодо сусідства цвинтарів і парків є й у них. Їх вирішили, облаштувавши «тихі» паркові зони – там можна подихати повітрям, почитати...

Однозначно, Винники стали відкриттям для закордонних гостей. Вони пообіцяли знайти в Баварії місто-партнера, яке живе аналогічними проблемами, а також консультанта щодо німецьких поховань.  

Лариса КУБСЬКА


Теги: ігор тимець, Раймунд Хельфріх, музей, Вайберг, Даніель Зайберлінг, Володимир Квурт, делегація, німецький цвинтар


Читайте також:
Коментарі
avatar