"Двох братів-крадіїв "нейтралізували…", - Тарас Смалюх
10.03.2016 15:04
Керівник винниківських правоохоронців, майор Тарас Смалюх, у розмові з кореспондентом Володимиром Гаврилівим розповів про роботу його відділення у 2015 році.

- Якою була криміногенна ситуація у Винниках у минулому році?

- Загалом складною, але контрольованою. Рівень соціального зубожіння населення і терористичні загрози – все це впливає на поведінку людей. Тому ми часто можемо спостерігати ситуації, в яких безпосереднє відношення до скоєння злочинів мають особи, які не були раніше судимі.  Хоча більшість злочинів скоюють саме люди, які ніколи не працювали й вели антисоціальний спосіб життя. Зараз усім важко, але це нікому не дає права переступати закон. У 2015 році ми  зіткнулися з проблемами матеріально-технічного забезпечення, а саме відсутністю електропостачання в нашому приміщенні.  Газопостачання для обігріву наших службових кабінетів немає вже багато років.

- А які злочини виявилися найбільш резонансними?

- Наприклад, скоєння нападу на колишнього мера Винник Сергія Уварова у вересні минулого року. Ця подія набула резонансу, бо трапилася в період виборів. Адже буквально за годину після нападу про це вже знали в усій країні, у Винниках побувало обласне керівництво. На щастя, тоді серйозних ушкоджень ніхто не отримав…

- Колишнього мера, на жаль, нещодавно знову згадали в поліцейській хроніці, коли він написав заяву про викрадення в нього іномарки…

- Даний злочин було скоєно за межами території обслуговування Винниківського міського відділення міліції.

- Які ще резонансні злочини згадаєте, що трапилися минулого року?

- На гарячому було затримано злодія. Глухої ночі господар почув підозрілий шум у гаражі. Коли він заглянув у приміщення, то остовпів. Там був незнайомець, обличчя його закривала маска, на руках – рукавички. Цей «нічний гість» уже приготував чуже майно до викрадення.

Згодом злодій твердив, що серед ночі просто прогулювався й випадково потрапив у чужий гараж. Він також звинувачував господаря в тому, що той завдав йому тілесних ушкоджень. Але найголовніше те, що затримана особа таки відповіла перед законом і зараз перебуває за рішенням суду в місцях позбавлення волі. До речі, як і його рідний брат. Вони обидва багато років тероризували винниківчан. Постійно скоювали крадіжки.

Нам, правоохоронцям, неодноразово доводилося чути від винниківчан несправедливі докори в тому, що хтось їх покриває. Мовляв, усі Винники знають, що це вони крадуть, але ніхто їх не ловить. Але річ у тому, що для засудження людини потрібна доказова база. Треба його затримати, довести скоєння злочину конкретною особою. А це потребує значних зусиль. Та винниківські правоохоронці врешті-решт знешкодили цих братів-крадіїв. На жаль, є багато інших антисоціальних елементів, які прагнуть жити чужим коштом, тому роботи в нас і далі не бракує.

Також можна згадати й про блокування роботи місцевого органу влади активістами. Тоді під Винниківською міською радою відбувалися стихійні мітинги, працівників міськради не пропускали на їхні робочі місця. Багато винниківчан збиралося на ці події, обговорювали їх. А ще активісти встановлювали перед дверима міськради бетонні блоки, барикади з автошин, палили там дрова тощо. Траплялися й сварки, штовханина. І все це також «впало» на плечі правоохоронців. Але даний конфлікт вдалося вирішити мирним шляхом, хоча галасу було багато…

- Скільки винниківчан у 2015 році були засуджені за порушення норм законодавства?

- Дев’ятеро. Але серед них є й ті, які отримали умовний термін покарання або притягнуті до адміністративної відповідальності.

- А скільки наших мешканців у минулому році звільнилося з місць позбавлення волі?

- Таких було п’ятеро осіб. Один із них, звільнившись, знову скоїв злочин.

- Які райони Винник є найбільш криміногенними?

- Багатоквартирний будинок на вул. Кільцевій, 2а, житловий район на вул. Івасюка.

- Чи маєте проблеми з автотранспортом?

- Ми користуємося автомобілем, який був придбаний Винниківською міською радою. Це дає можливість оперативніше реагувати на всі події та злочини в м. Винники. Але, на жаль, всі питання, пов’язані з експлуатацією даного автомобіля, доводиться вирішувати самостійно. Та ми покладаємо надію на те, що в результаті реформ ці проблеми будуть вирішені.

- Як торкнулася реорганізація МВС місцевого відділення поліції?

- У рамках реорганізації структурних підрозділів МВС офіційно Винниківське міське відділення міліції на даний час ліквідовано. Це, на мою думку, може негативно вплинути на оперативну ситуацію в м.Винники. Але керівництвом Личаківського відділу поліції було прийнято рішення зберегти на базі опорного пункту поліції у м.Винники весь його штат.

Під час зустрічі міського голови Винник Володимира Квурта та начальника Личаківського відділу поліції А. Тарана було обговорено проблеми й шляхи їх вирішення. Дійшли до спільної думки про необхідність відновлення повноцінного відділення поліції в м. Винники. Також обговорювалося питання закладення в бюджет коштів для встановлення камер відеоспостереження на території нашого міста. Це значно полегшить роботу правоохоронцям під час розслідування злочинів і правопорушень.


Теги: кримінал, Тарас Смалюх, правоохоронці


Читайте також:
Коментарі
avatar