Як «Срібна земля» стала незалежною
15.03.2016 19:07
Сьогодні, 15 березня, виповнилося 77 років від часу проголошення Карпатської України.

Наприкінці 30 років минулого століття прекрасний край, населений українцями, який ще називали Срібною землею, входив до складу Чехословаччини. Та в цій країні в цей передвоєнний період політичні події відбувалися чи не щоденно. Німці нахабно відібрали Судети.

Не минуло багато часу, як Словаччина проголосила свою незалежність від Чехії. А більшість мешканців Закарпаття (Срібної землі), відчуваючи свій зв‘язок із Україною, 15 березня 1939 року проголосили незалежну Карпатську Україну.

Тамтешні українці декларували своє бажання об‘єднатися зі всією Україною, наголошували на бажанні жити у вільній і незалежній країні. Навіть кривавий диктатор Сталін відреагував на ці прагнення закарпатських українців, на одному зі своїх партійних збіговиськ він сказав: «Муха хоче приєднати до себе слона!» Та промайнув час і тепер ми, сьогодні сущні, бачимо, що саме українці мали рацію. Бо де тепер страшний диктатор зі своїм НКВС, дивізіями й атомною бомбою? А Закарпаття є невід‘ємною частиною нашої України!

Ось така наочна демонстрація життєдіяльності й трансформації людського суспільства. І вдячні українці завжди пам‘ятатимуть і шануватимуть світлу пам‘ять Президента Карпатської України Августина Волошина, всіх січовиків, які мужньо боролися проти ще одного страшного диктатора – Хорті. Цей угорець разом зі своєю армією залив українською кров‘ю Красне поле, на якому й відбулася найголовніша битва за незалежність Карпатської України. І знову виникає питання: де ж тепер диктатор Хорті? А Закарпаття в складі України!

З нагоди 77-ої річниці від проголошення Карпатської України у Винниківській СШ №47 відбулася лекція, яку прочитав старшокласникам громадський діяч Остап Стахів (фото).

Підлітки з цікавістю слухали пана Остапа, адже це наша історія. На жаль, і сьогодні українці змушені боротися проти сучасного диктатора Путіна, який нищить наш народ. Але ми віримо, що пройде зовсім небагато часу й ми задекларуємо: Крим і Донбас у складі незалежної України. І запитаємо: а де ж це диктатор Путін?

А що саме так і трапиться, то в цьому нас переконують події, які відбулися 77 років тому.

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: лекція, учні, старшокласники, незалежність, Остап Стахів, карпатська україна


Читайте також:
Коментарі
avatar