Туристичні ресурси Винник у баченні дослідника Андрія Байцара (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)
31.03.2016 21:17
Андрій Байцар

Сьогодні, 31 березня, відбулася презентація науково-краєзнавчого видання «Винники туристичні».

У дорослій бібліотеці знаний дослідник нашого міста,  науковець, доцент кафедри географії України Національного університету ім. І. Франка, екс-депутат Винниківської міської ради, активний дописувач сайту Винники Plus та газети «Винниківський Вісник» Андрій Байцар ознайомив громаду з новим виданням – «Винники туристичні». На презентацію книги прийшли і привітали автора, якого представила завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів, влада міста, депутати, друзі, колишні студенти, громадські діячі, а також мешканці, які цікавляться історією Винник.

Андрій Байцар

«17 травня 1666 року польський король Ян ІІ Казимир надав Винникам Магдебурзьке право, – розповів Андрій Байцар. – Це було 350 років. Сьогоднішньою презентацією книжки  розпочинаємо святкування цієї події».

«Винники туристичні» – це третя книга цього автора про Винники. У 2012 році побачило світ видання «Видатні винниківчани», в якій розміщена інформація про п’ятдесят відомих людей міста, в 2015 – книга «Винники», що містить ширші відомості – додано біографії ще п’ятдесяти винниківчан, є літопис міста, описано володарів Винник.

Андрій Байцар коротко розповів про основні віхи в історії нашого міста, починаючи від заснування, акцентувавши увагу присутніх на спрямуванні книги – дослідження історії Винник, природа, географія населення, адміністративно-територіальний устрій від Княжої доби до сучасності, топоніміка, унікальні природні та історичні пам’ятки Винник та околиць, освіта, культура, медицина, спорт та відпочинок, почесні громадяни, видатні винниківчани, поховані на Личаківському цвинтарі.

Нова книга винниківського дослідника цінна тим, що у ній скомпельована інформація про Винники, тому вона зручна в користуванні, в доступній формі знайомить читача з туристичними ресурсами міста. Буде корисною для всіх поціновувачів історії та географії рідного краю, азбукою для туристів, які відвідають наше місто. Книга «Винники туристичні» побачила світ завдяки спонсорській підтримці мецената, депутата Львівської міської ради Григорія Козловського.

«Це своєчасне видання, коли йдеться про надання Винникам статусу міста обласного значення, – підкреслив міський голова Володимир Квурт. – Дякуючи Андрію Байцару, ми маємо можливість розповісти чому ми хочемо цього. Ми плануємо будувати дружні відносини з усіма сусідами. Основне наше завдання – зберегти місто Винники... Презентована книжка – це великий дарунок винниківчанам, за що варто щиро подякувати авторові».

Лариса КУБСЬКА


Теги: книга, Андрій Байцар, Винники туристичні, презентація


Читайте також:
Коментарі
avatar