Дошкільна і шкільна освіта Винник – під мікроскопом Батьківської ради
31.03.2016 20:52
Збори місцевого осередку Батьківської ради Львівщини

У Винниківській міській раді відбулися збори місцевого осередку Батьківської ради Львівщини. На зустріч запросили міського голову Винник Володимира Квурта, його заступника Богдана Шустера, голову батьківської ради Львівщини Олену Пономареву.

Незважаючи на те, що винниківський осередок створений зовсім недавно (в лютому цього року), проблемних тем у найініціативніших батьків накопичилося чимало. Голова місцевого осередку Марія Франчук пояснила, що наразі Батьківська рада у Винниках знаходиться на етапі формування, хоча кістяк організації вже активно працює.

«Спочатку батьки винниківських школярів брали участь у засіданнях Львівської батьківської ради, але шкіл і учнів у Винниках, як і проблем у них, є достатньо, тому вирішили створити свій осередок, – пояснила голова Львівської батьківської ради Олена Пономарева. – Наша мета – захист прав усіх учасників освітнього процесу, а головна зброя – публічність.  Оскільки керівники міста прийшли на зустріч, то, мабуть, перспективи співпраці у Винниках є непогані». Олена Пономарева розповіла про створення батьківської ради Львівщини та її основні функції.

На перших зборах озвучили чимало питань: про вплив зміни статусу Винник на управління закладами освіти; неможливість здійснення дошкільної освіти через відсутність місць у дитсадку; розбіжність графіку руху шкільного автобуса і складність доїзду дітей до шкіл, недієвість шкільних батьківських комітетів. Говорили про  необхідність звітності керівників закладів на загальношкільних зборах про фінансування з усіх статей бюджету; створення комісій, до складу яких будуть входити батьки та вчителі для перевірки харчування, використання бюджетних коштів, санітарних норм тощо.

Міський голова Винник Володимир Квурт, заступник Богдан Шустер, оперуючи статистичними даними, реальними цифрами зі знанням ситуації відповіли на всі запитання представників батьківської громади, пропонували варіанти шляхів вирішення проблем, про які говорили активісти та батьки. На даному етапі необхідно налагодити ефективну комунікацію між владою, вчителями і батьками. І перший крок до порозуміння та прозорого управління вже зроблено.

Лариса КУБСЬКА


Теги: Олена Пономарева, батьки, діти, міська рада, Марія Франчук, батьківська рада


Читайте також:
Коментарі
avatar